Як видалити невеликі пошкодження на шпалерах

Відклеювання кута шпалер

Пошкодити наклеєні шпалери може вода, гострі предмети, неякісна ґрунтовка. Ці невеликі пошкодження можна видалити самостійно, не вдаючись до повної їх заміни. Як це зробити, дізнаєтесь із статті.

Здуття на шпалерах

Вони можуть утворитися внаслідок зайвої вологи під час їх наклеювання. Щоб позбутися міхура, що утворився, достатньо проткнути його шприцом і заповнити його клеєм. Після цього валиком вирівняти поверхню шпалер. Не рекомендується виконувати розріз здуття, оскільки практично неможливо виконати рівне з’єднання країв.

Поява подряпин

Дуже неприємно, коли на щойно наклеєних шпалерах з’явилася подряпина. Позбавити її можна за допомогою клею, що використовується для обклеювання стін. Потрібно нанести трохи клею на місце з подряпиною і пропрасувати м’якою тканиною. Після приклеювання країв подряпину практично неможливо буде розглянути. Якщо подряпина велика, то необхідно трохи відігнути її краї та проклеїти їх усередині.

Порвалися шпалери

При порваних шпалерах, у разі, коли якоїсь їх частини бракує, доведеться вдатися до накладення латки. Ідеальною буде латка з залишків тих самих шпалер, причому найкраще підійде відірвана від шматка, а не вирізана. Нерівність країв робить латку непомітною і при цьому вони схоплюються краще.

Відклеювання кута шпалер

Для приклеювання кута потрібно взяти клей шпалерний, ПВА або зварений з муки клейстер. Зробити очищення частини шпалер, що відклеїлася, від прилиплих порошок, залишків ґрунтовки та клею. Те саме зробити і зі стіною. Нанести на шматок шпалер, що відстав, клей за допомогою губки або пензлика і залишити для просочування на 2 хвилини. Потім притиснути ділянку, схильну до ремонту, до стіни і прогладити його застосувавши валик або суху тканину. Це дозволить позбутися нерівностей, надлишків клею, бульбашок.

бульбашки на шпалерах

Шпалери, що розійшлися на стиках

Причиною цього можуть бути відкриття вікон під час обклеювання шпалер та неякісно виконана ґрунтовка стін. Щоб усунути неприємність, потрібно відігнути шпалери біля шва, очистити стіну і шпалери від сміття, що налип, залишків грунтовки і старого клею. Потім узяв шпалерний клей підклеїти стик знову. Після схоплювання шпалер зі стіною м’якою тканиною прибрати надлишки клею. Для найкращого зчеплення прогріти стик феном.

Користуючись вище запропонованими рекомендаціями, зможете самостійно, не вдаючись до послуг фахівців, усунути неприємності після обклеювання стін шпалерами.