Мистецтво подружнього спілкування

подружнє спілкування

У період залицяння, коли молоді відчувають перший інтерес один до одного, їм здається, що на все у житті вони дивляться однаково. Однак у шлюбі виявляються великі відмінності у поглядах. І це нормально. Завдання молодят полягає в тому, щоб дізнатися індивідуальні особливості один одного, а також знайти способи змусити відмінності в установках працювати на користь сім’ї, а не руйнувати її. Для цього просто потрібні задушевні бесіди.

Мудрі бесіди – одна з особливостей подружнього спілкування – щасливого спілкування!

Якщо ваш чоловік замкнений або не любить говорити про себе, то вам, як дружині, доведеться стати ініціатором такої розмови, зробити перший крок і поділитися особистими переживаннями, почуттями, реакціями на ту чи іншу подію, ненав’язливо дізнатися про життєві уявлення коханої людини і поступово перевести розмову на теми, що його цікавлять. При цьому важливо не захопитись власними скаргами чи описом шкільних та університетських досягнень.

Між подружжям має бути саме діалог, а не монолог, і головна мета дружини — дати можливість виговоритися чоловікові, стати для нього чудовою співрозмовницею, яка вміє щиро й уважно слухати.

Секрети подружнього спілкування

У спілкуванні подружжя слід уникати двох крайнощів. З одного боку, не слід обмежуватися виключно побутовими та світськими бесідами, які не дають жодного уявлення про настрої, емоції, інтереси та переживання членів сім’ї. З іншого боку, не потрібно уподібнювати повсякденне спілкування з чоловіком сеансу психоаналізу, дріб’язково і прискіпливо влазячи в його душу. Поряд із мудрою люблячою жінкою чоловік повинен почуватися внутрішньо вільним і щасливим. Потрібно пам’ятати, що кожна людина має право мати в душі потаємний куточок, недоступний навіть для рідних та близьких людей. Істинно мудре подружнє спілкування завжди щиро і ніби виходить із серця чоловіка та дружини.

Мудра дружина ненав’язливо вивчає характер чоловіка все життя і здобуває корисні уроки. При цьому вона розуміє, що в сімейному житті не можна бути принциповими та дріб’язковими. Обом подружжю слід розуміти, що, незважаючи на відмінності у поглядах, міцні сімейні узи важливіші, ніж егоїстичне збереження власних навичок. Не слід чекати, що чоловік зробить перший крок.

Жінка має бути мудрою та гнучкою, йти назустріч рідній людині та не акцентувати на цьому увагу. Важливо вміти цінувати і поважати індивідуальність одне одного і право кожного з подружжя мати власну думку щодо кожного питання.