Як навчити дитину робити перші кроки

дитина робить перші кроки

Дитина має вміти ходити вже у віці 10-14 місяців. Це важлива навичка, при освоєнні якої у нього з’являються нові можливості, інтереси, а також починається перебудова організму на новий тип пересування. Однак одній дитині вкрай непросто зробити перші кроки, тому й необхідна участь батьків, яким допоможуть різноманітні ігри, вправи та методики.

Увага

Саме з нього треба розпочинати. Діти відрізняються надмірною цікавістю, завдяки чому будь-яка нова річ його обов’язково зацікавить. Цим і варто скористатися. Достатньо на відстані витягнутої руки від малюка простягнути йому щось новеньке, а він, керуючись своїм інтересом, спробує її взяти. Це змусить його зробити перші кроки на зустріч батька.

Перші кроки граючи

Дійте її, адже дітей захоплені іграми. Повинні бути задіяні два батьки – один бере дитину пахви, другий простягає йому руки, стоячи трохи навпроти і витягаючи руки. Коли малюк хапається за руки другого, перший батько відпускає дитину. Шляхом такого нехитрого механізму дитина робить самостійно кілька кроків назустріч. Рекомендується якнайчастіше проводити цю гру, при цьому з кожним разом збільшуючи відстань.

Підстрахування

Як тільки дитина починає освоювати навичку ходьби, в будинку обов’язково повинні бути сховані всі гострі кути та небезпечні місця. Крім цього, під час виконання вправ та ігор з ходьбою, дитина повинна знаходитися на теплому та м’якому місці, де заздалегідь розставлені подушки та інші пом’якшувальні предмети та речі.

Спеціальні засоби

В даний час є багато підручних засобів, які допомагають дитині швидше навчитися ходити. До них, наприклад, можна віднести крісла-каталки. Вони влаштовані таким чином, що дитина, спираючись на спеціальні пристрої, робить поштовхи ногами та переміщається. Перевагою також є забезпечення повної безпеки дитини та неможливості падіння.

Для швидкого освоєння рухових навичок дитині необхідно забезпечити умови, що стимулюють їх розвиток.

  • Проводьте з малюком легку гімнастику, спрямовану зміцнення м’язів ніг.
  • Приділяйте більше часу масажу ніг малюка, починаючи зі стоп.
  • Практикуйте з дитиною якомога частіше ходіння за руки.

До року малюк росте, прагнучи дізнатися навколишній світ. Якщо перші кілька місяців діти воліють переміщатися поповзом, то потім усіма силами намагаються стати на ноги. Це дуже важливий етап розвитку та виховання дитини, до якої кожен з батьків повинен поставитися з великою відповідальністю.