Правильне виховання дітей у багатодітній сім’ї

виховання дітей у багатодітній сім'ї

У нас у країні почалося зростання багатодітних сімей не лише у селах, а й у містах. Багато батьків задають питання, пов’язані з вихованням дітей. Цей процес має дуже багато позитивних сторін і є, звичайно, негативні.

Позитивні сторони виховання

В основному діти, виховані у великому колективі розумніше використовують різні засоби. Розуміють проблеми інших людей.

У такій сім’ї ніхто не повинен мати привілейованості у положенні, всі перебувають на рівних умовах. Ці братики та сестрички не самотні, вони товариські між собою, що допомагає їм у майбутньому, коли стануть дорослими, знаходити спільну мову з усіма.

Вже з дитинства потрібно виховувати у дітях важливі та необхідні якості особистості:

  • поважне ставлення один до одного та дорослих;
  • відповідальність за скоєні вчинки;
  • дотримання акуратності та порядку;
  • вміння планувати витрати коштів;
  • дбайливе ставлення до речей;
  • толерантність до оточуючих людей.

Ці діти найбільш самостійні, часто є добрими батьками, коли стають дорослими. Вони легко долають будь-які конфлікти.

Зазвичай працелюбні та фізично розвинені. Вміють поступово розподіляти обов’язки. Старші діти з дитинства вчаться доглядати маленьких братиків і сестричок, відчувають відповідальність за них.

багатодітна родина

Негативні сторони виховання

Багато батьків припускаються помилок у вихованні, якими є те, що вони починають весь час захищати лише молодших дітей, постійно лаючи старших.

Іноді відкрито показують, що одного малюка люблять більше, ніж іншого.

Тоді він починає переживати, може по-різному зреагувати. Ця психологічна травма залишиться протягом усього життя. Тому вони повинні допускати таке у ній. Тут усі мають бути рівними.

У багатодітній сім’ї велике навантаження все ж таки лягає на плечі батьків, особливо з матеріального боку.

Якщо вони не звертають належної уваги на окремих дітей, то вони можуть потрапити в «погану» компанію та піти неправильним шляхом.

Адже тільки від самих батьків залежить майбутнє сім’ї та дітей. Вони самі мають бути гарним прикладом та створювати сприятливий психологічний клімат удома.

Резюмуємо

З усього цього можна дійти невтішного висновку, що велика сім’я — це добре, коли вона матеріально забезпечена, складаються довірчі і розуміють відносини між її членами. Виховання дітей у багатодітній сім’ї — питання складне, але вирішуване.