Як правильно вибрати лак для волосся?

вибрати лак для волосся

Волосся щодня доводиться розчісувати, мити, укладати, у хід йдуть лаки, муси, гелі для укладання, що, природно, не додає здоров’я волоссю. Щоб волосся залишалося красивим і здоровим, а щоденне укладання не завдавало шкоди, необхідно правильно вибрати лак для волосся.

Дивимося на склад лаку для волосся

Вибір лаку залежить, перш за все, від типу волосся і того ефекту, якого ви хочете досягти від укладання: об’єм, фіксація або блискуче і шовковисте волосся. Лак може складатися із різних речовин. Для фіксації в лаку використовують розчини смол, натуральних чи синтетичних.

Смоли у складі лаку створюють на волоссі плівку, за рахунок якої відбувається фіксація. Також у складі лаку для волосся можуть бути пластифікатори, які надають волоссю еластичність. Пропелент у складі лаку потрібен для розпилення.

Якщо лак містить спирт, краще такий лак не використовувати, оскільки спирт висушує волосся, робить його жорстким, може призвести до втрати кольору. Тривале застосування такого лаку іноді призводить до втрати волосся. Також можуть бути алергічні реакції шкіри голови на спирт, що міститься в лаку.

Лак для волосся: розбираємо типи

Лаки можуть бути професійні та побутові. Професійні лаки, як правило, вищої якості, деякі можуть захищати від ультрафіолетового випромінювання, сильного вітру чи холоду. До їх складу можуть входити амінокислоти та вітаміни, екстракти лікувальних трав.

Якщо в лаку міститься гліцерин, то він допоможе утримати вологу у волоссі. Побутові лаки зберігають зачіску на декілька годинників, професійні можуть діяти до 10 годин.

Також лаки можна розрізняти за ступенем фіксації – нормальною та сильною. Лак нормальної фіксації дозволяє розчесати волосся, поміняти укладання. Лак сильної фіксації зазвичай використовується цілий день. Радують модниць та різні відтінкові лаки.

Правильне нанесення лаку для волосся

При виборі лаку необхідно пам’ятати ще про деякі моменти: для тонкого волосся необхідна слабка фіксація, кучеряве волосся вимагає середнього ступеня фіксації, а ось зачіски та окремі пасма не обійдуться без сильної фіксації.

Не можна наносити лак на вологе волосся. Лак потрібно наносити на відстані 40 см, наприкінці дня необхідно змити лак. Якщо лаку на волосся не дуже багато, то можна обійтися просто розчісуванням, що допоможе прибрати фіксуючу плівку з волосся.

Якісний лак містить на етикетці інформацію про виробника, склад, термін зберігання та правила безпеки. Також не варто довіряти низьким цінам.