Як вибрати зручний матрац для сну: про жорсткість і наповнювач

як вибрати матрац

Знайти відповідну модель матраца, яка створить ідеальні умови для відпочинку на найближчі кілька років, – справа непроста. На ринку представлені різні варіанти, що відрізняються за різними параметрами, такими як товщина, рівень пружності або матеріали, що використовуються для їх виготовлення.

Крім того, важко реально протестувати матрац як у комфортних домашніх умовах – зазвичай ми можемо зробити це тільки в магазині, шукаючи ідеальну модель. Тому рекомендується заздалегідь ознайомитися з типами матраців, що дозволить вам звузити коло пошуку до конкретних варіантів.

Типи матраців та особисті переваги

Зручний матрац повинен відповідати індивідуальним побажанням людини, яка використовуватиме його у довгостроковій перспективі. Залежно від типу, кожен з них має свої особливості, що залежать, зокрема, від матеріалу, що використовується, а також багатьох інших елементів.

До найпопулярніших варіантів, які можна придбати в стаціонарних магазинах матраців, належать такі.

Латексні матраци

Це одні з найбільш популярних модифікацій. Латексні варіанти характеризуються високою еластичністю та пружністю. Вони є ідеальним рішенням для тих, хто шукає м’які варіанти, які ідеально адаптуються до тіла, знімаючи тиск на суглоби. Крім того, латексний наповнювач запобігає росту плісняви та грибка, забезпечуючи безпечний сон – особливо для тих, хто схильний до алергічних реакцій.

Пружинні (кишенькові) матраци

Кишенькові моделі мають численні пружини, кожна з яких знаходиться в окремій кишені. Завдяки цьому матрац краще адаптується до тіла користувача, забезпечуючи безліч точок підтримки.

Дані типи матраців доступні у варіантах з різним ступенем жорсткості, що робить їх універсальним рішенням, з якого кожен може вибрати варіант, що найбільше відповідає його індивідуальним уподобанням.

Термопластичні матраци

латексний матрац

Це надзвичайно довговічне та комфортне рішення, яке оцінило значну кількість користувачів. Термопластичні матраци мають наповнювач із спеціального матеріалу, який підлаштовується під тіло не тільки завдяки тиску, що надається, але і теплу, що виділяється.

При використанні такого рішення користувач ніби занурюється в матрац, тому навіть при зміні положення хребет зберігає своє природне, правильне положення. З цієї причини він рекомендується людям, які страждають на ортопедичні захворювання та порушення кровообігу.

Вибір ідеального матраца надзвичайно важливий не тільки для комфорту під час відпочинку, а й для вашого здоров’я та самопочуття. Тому, ухвалюючи рішення про покупку, варто ретельно обміркувати, який із цих варіантів буде найоптимальнішим для вас.