Лібідо та гормони – який зв’язок: розповідає ендокринологиня

3a75e78cfbdd11ac4a4a495e6874460d 1

Вплив гормонів на організм людини надзвичайно сильний, і, здавалося б, нас нічого не турбує і не болить, але в організмі може коїтись щось незрозуміле: коливання ваги, випадіння волосся, відсутність бажання, ламкість нігтів і багато чого іншого. Сьогодні розкажемо вам про взаємозв’язок між гормонами та вашим лібідо.

Лібідо відображає рівень нашої сексуальної активності та інтересу до інтимних відносин. Його низький рівень зумовлений різними фізичними, психологічними або емоційними факторами. А високий рівень відображає стан здоров’я та нашу емоційну сферу життя.

Можливо, хтось відмахнеться і скаже, що лібідо та секс не відіграють важливої ролі в житті людини, та все ж нагадаємо, що сексуальна активність може позитивно впливати на фізичне здоров’я, зміцнюючи імунну систему, покращуючи кровообіг. Інтимність сприяє підвищенню настрою, зменшує стрес і покращує самопочуття загалом. Хіба варто відмовлятися від усього цього?

Тож якщо ви відчуваєте, що втрачаєте потяг і бажання, а сексуальна сфера життя відходить на задній план або перетворюється на сумний секс за розкладом, ендокринологиня Євгенія Рогальська радить звернути увагу на такі гормони:

    Кортизол. Лібідо “вбиває” насамперед гормон реакції виживання – кортизол. Тому якщо ви після робочого дня або постійного стресового впливу “не хочете” – це закономірно. Треба знижувати кортизол.

    Тестостерон. Цей хлопець дуже капризний. Якщо спорту нема + є стрес і надлишкова вага, він знижується. Якщо спорту надто багато, він також може “виснажуватися”. Так чи інакше, низький тестостерон = низьке лібідо.

    Естрадіол. Основний гормон жіночності та зволоження під час статевого акту. Нема естрадіолу – нема лубрикації, є мікротравми, біль і витончення слизової.

    ДГЕА. Основний гормон – “антикортизол”, “антистрес”. Окрім своєї основної функції, також має змогу посилювати бажання.

    Окситоцин. Дефіцит окситоцину провокує відчуження від партнера, відсутність емоційної близькості з ним, підвищує тривожність, тому й тут не до інтиму.
     

Не варто відмовляти собі в задоволеннях і сподіватися, що все якось минеться. Якщо ви відчуваєте, що ця частина життя “просіла”, порадьтеся з лікарем, здайте аналізи та знову насолоджуйтеся бурхливим і п’янким сексуальним життям зі здоровим лібідо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *