Біг не означає схуднення: цікава думка у книзі Burn

книга Германа Понцера Burn

Піт і худорлявість не обов’язково йдуть поруч. Якщо ви налаштували себе на годину бігу або вправ, не бачачи жодної зміни в гардеробі, книга американського антрополога Германа Понцера Burn допоможе зрозуміти, чому ви не худнете.

Біг та схуднення: міфи, розвіяні у книзі

Антрополог зібрав у цій книзі результати десятирічної роботи. Висновок підсумовується одним реченням: щоб схуднути, немає сенсу бігати! Витрата енергії у бігунів порівняємо з іншими.

У книзі Burn Герман Понцер стверджує, що хоч би скільки бігали, не схуднемо!

Щоб дійти такого висновку, який суперечить нашим переконанням та надіям щодо спорту, цей учений вивчив плем’я мисливців-збирачів у Танзанії хазда. Дорослі чоловіки цього племені у пошуках їжі пробігають у середньому 14 км на день.

Герман Понцер використав їх сечу, щоб обчислити кількість вуглекислого газу, що виробляється, щоб оцінити енергію, що спалюється їх тілом. Незважаючи на високу фізичну активність, енергія, яку вони витрачають щодо маси тіла, така ж як у дорослої людини в нашому набагато осілому суспільстві.

Біг на довгі дистанції щодня, як у представників племені хазда, не спалює більше енергії, ніж ведення менш спортивного життя.

Наш метаболізм працює проти нас

У книзі Герман Понцер пояснює, що такий результат пов’язаний із функціонуванням нашого тіла та нашим метаболізмом, що є результатом двох мільйонів років еволюції.

60% калорій, що спалюються нашим тілом, перебуває у стані спокою.

Ці калорії використовуються м’язами та органами (особливо мозком) для повсякденних завдань та функцій, таких як функціонування імунної системи, регулювання температури тіла або секреція гормонів.

Під час тренувань частина енергії, що використовується мозком, перенаправляється до м’язів та частин тіла, задіяних у вправі. Таким чином, під час занять спортом, наприклад, знижується вироблення гормонів, але загальне споживання енергії не змінюється.

Наш метаболізм працює таким чином, що кількість енергії, що використовується тілом (і, отже, кількість спалених калорій) залишається стабільною незалежно від рівня активності, що виконується. Це пояснює, чому біг чи заняття спортом не дозволяють значно схуднути чи навіть не змушують схуднути взагалі.

Це не применшує переваг спорту

біг та схуднення

Висновки Германа Понцера мають ту гідність, що руйнують деякі упереджені уявлення про спорт та схуднення, але їх не слід інтерпретувати як запрошення до лінощів!

Хоча фізична активність не сприяє схуднення, вона необхідна для правильного функціонування нашого серця та нашого тіла.

Це корисно для фізичного та психічного здоров’я, тому що:

  • знижує артеріальний тиск;
  • допомагає підтримувати здоров’я м’язів та кісток;
  • бореться зі стресом.

Щоб схуднути, немає сенсу бігати! Однак для того, щоб жити краще та довше, поки не знайдено кращих ліків, ніж регулярна фізична підготовка.