Як відбувається тестування косметики?

як тестують косметику

Напевно, при покупці тюбика з косметичним засобом ви звертали увагу на емблему, що гарантує, що бренд не використовує тестування косметики на тваринах. Чи справді це так і чи є гарантія, що, оплачуючи косметику на касі, ми підтримуємо ековиробництво і вносимо свій внесок у захист тваринного світу? Давайте розбиратися.

Які правила тестування косметики у Європі

З 2000-х років європейські правила проведення косметичних тестів зазнали змін. У всіх країнах Європейського Союзу тестування готової продукції на тваринах заборонено з 2004 року.

У Європейському Союзі є спеціальне законодавство щодо використання тварин у наукових цілях, і це… з 1986 року! Діючі правила обмежують випробування на тваринах як частину досліджень і встановлюють мінімальні вимоги до утримання та догляду за тваринами, що використовуються.

Чи слід віддавати перевагу згаданим продуктам, які не пройшли випробування на тваринах?

Не обманюйтесь, якщо іноді бачите на упаковці косметичного продукту «не тестувалося на тваринах»! Це не означає, що інші бренди проводять випробування на тваринах… Це фальшивий маркетинговий аргумент, який не дає споживачеві додаткових гарантій.

Ця згадка не має значення, оскільки означає, що продукт відповідає чинним європейським нормам, як і інші косметичні продукти, які продаються в Європейському Союзі.

Які етикетки гарантують благополуччя тварин

Якщо хочете поєднати щоденне використання косметичних продуктів з повагою до благополуччя тварин, віддайте перевагу певним маркам, специфікації яких суворіші, ніж відсутність тестів на тварин.

На цих етикетках виділяються продукти, які не тестуються на тваринах або є веганськими (тобто без інгредієнтів тваринного походження, включаючи мед чи молоко). Маркування відноситься до окремого продукту чи цілого бренду косметичних товарів.

А як щодо продуктів, виготовлених за межами Європи?

За межами Європи законодавство також рухається у правильному напрямку. Досі захисники тварин звинувачували політику Китаю в галузі захисту тварин, оскільки тестування на тваринах було обов’язковим і проводилося урядом для косметики, що імпортується.

З 1 травня 2021 року досягнуто значного прогресу. Тестування на тваринах більше не потрібне для косметики, що імпортується до Китаю, за умови надання сертифікату відповідності належної виробничої практиці та оцінки безпеки продукту.

Насправді це означає, що, наприклад, французький бренд косметики може продавати продукцію у Китаї без проведення випробувань на тваринах.

Які альтернативи випробуванням на тварин

тестування косметики

Французькі компанії, такі як L’Oral, – піонери у розробці методів, альтернативних випробуванням на тваринах.

Щоб гарантувати безпеку продукту споживача, передбачено кілька етапів. Косметичні інгредієнти, які використовувалися десятки або навіть сотні років (наприклад, гліцерин, олії), не вимагають тестування, оскільки добре відомі.

Щодо нових інгредієнтів, тести in vitro проводяться на реконструйованій шкірі. Використовуються культури клітин шкіри, що імітують структуру шкіри людини, та застосовуються інгредієнти та косметичні засоби для вимірювання їх впливу. Синтетичні рогівки також використовуються для перевірки подразнення очей та впливу продукту на очі.

Перед тим, як продукт буде виведений на ринок, бренди проводять тести на добровольцях. Продукт тестується в «реальних» умовах та доводить, що не викликає алергічної реакції.

Навіть після того, як продукт розміщений на ринку, з 2013 діє система косметологічного нагляду.

Медичні працівники, представники косметичної промисловості та дистриб’ютори зобов’язані негайно повідомляти про серйозні побічні ефекти, що виникають за нормальних умов використання продукту.