Незважаючи на поширення цього напою, далеко не всі розуміють його смак. Тому що не кожен знає справжній смак. Адже на ринку часто можна зустріти здешевлені варіанти зеленого чаю, які ароматом, скажімо прямо, поступаються чорному чаю.
Користь зеленого чаю
Однак, корисні властивості зеленого чаю йдуть далеко попереду його аромату. Це й антиоксиданти, які проводять у організмі профілактику онкологічних захворювань.
Також його широко використовують дієтологи, косметологи. На його основі створюються омолоджуючі засоби, що зберігають красу. Проте, незважаючи на всі похвали, чи можна пити зелений чай вагітним?
Зелений чай при вагітності: всі за і проти
Зважаючи на всі корисні властивості зеленого чаю, відповідь на це питання здається очевидною. Але не варто поспішати. Не всі знають, що одна із складових зеленого чаю це кофеїн.
Ця речовина по-різному впливає на організм людини, і особливо вагітної жінки, якій зовсім не по дорозі з безсонням або зайвим збудженням. Бачите, виходить що дівчині, яка перебуває в положенні, слід обмежити себе в зеленому чаї: не кожен день і не більше однієї чашки.
Але не слід різко перемикатися на довіру до чорного. Адже і в чорному міститься трохи менше кофеїну, ніж у чашці справжньої кави. Тому якщо вже готуєте собі чорний чай під час вагітності, то бажано готуйте його дуже слабким.
Зелений чай при вагітності: чай із добавками
Багато хто любить заварювати чай з ягодами, травами чи молоком. Для всіх корисно, особливо для вагітних, пити чай з лимоном. Так як вітамін С, що міститься в лимоні, зміцнить організм, підвищить тонус і поповнить ряди імунітету новими воїнами.
Додавання молока . Що стосується чаю з молоком, то він також йде на користь вагітним жінкам і вже годувальницям. По-перше, він міститиме в собі кальцій, необхідний і годувальниці, і дитині, по-друге, нейтралізує кофеїн.
Додавання трав (м’яти та меліси) . Чай із травами суцільне задоволення. Зігріває та заспокоює нерви. Найчастіше для заварювання такого чаю використовують мелісу чи м’яту. А іноді й обидва інгредієнти.
Такий чай не тільки мега-вітамінний, але й має протибактеріальні, противірусні та протиалергенні властивості. Але жінки, які виношують дитину, у яких сечокам’яна хвороба або інші захворювання нирок повинні відмовитися від трав’яного чаю.
До речі, ці трави, як і лимон, також знайшли своє застосування в народній медицині. Їх використовують у боротьбі з раннім токсикозом.