Здоров’я очей залежить від нас

гімнастика для очей

Очі – це чутливий та дуже важливий орган людини. За здоров’я очей та зір відповідає центральна нервова система. Отже, наш зір залежить від загального здоров’я.

Щоб добре бачити, необхідно отримувати повноцінне харчування, підтримувати нормальну фізичну форму та зберігати у спокої нервову систему. Давні лікарі з очей могли точно діагностувати захворювання. Зі сказаного вище ми бачимо, щоб зберегти зір, необхідно вести здоровий спосіб життя, а також використовувати гігієнічні процедури для очей.

Процедури збереження зору

Для збереження зору та його покращення, необхідно промивати очі, приймати сонячні ванни, масажувати очні яблука та вміти їх розслаблювати. Існує комплекс вправ для розслаблення очей та зняття напруги та втоми.

Для людей розумової праці важливо знати таке правило. Іноді слід переводити зір в далечінь до горизонту, закривати на короткий час очі, щоб дати розслабитися очному м’язі. Така процедура також корисна для підтримання нормального внутрішньоочного тиску.

Профілактичні вправи для очей покращують кровообіг у очних яблуках та нормалізують їх м’язовий тонус. Це сприяє розслабленню очей та зняттю зорової втоми. Для тренування очних яблук корисно фіксувати погляд на маленькій віддаленій точці, робити кругоподібні рухи очима в один і другий бік.

здоров'я очей

Вправи та гімнастика для очей

Вправи для очей з метою зміцнення м’язової системи очного яблука корисно проводити так:

подивимося очима на кінчик носа і зупинимо погляд на одну хвилину;

переведемо погляд на перенісся і також затримаємо його на одну хвилину;

так само зафіксуємо погляд на лівому і правому плечі почергово.

Ці вправи сприяють зміцненню м’язів очей. Щоб зняти зорову втому очей, заспокоїти нервову систему, а значить привести в гармонію весь організм, дуже корисно дивитися на верхівку вогню віддаленої свічки, водну гладь і хмари, що рухаються по небу.

Так само з настанням сутінків можна милуватися зірками на небі та місяцем. Таке споглядання дає повне розслаблення організму, заспокоює людину, відводить її думки від повсякденних турбот та тривог. Спробуйте!

Масаж очей у вигляді легких погладжень закритого очного яблука мають позитивну дію на зір. Для підтримки зору, попередження очних захворювань, зняття втоми – корисно промивати очі відварами цілющих трав та настоєм чаю.