Як вибрати няню для своєї дитини

вибрати няню для дитини

Трапляється таке, що батьки, з якихось причин, просто не в змозі завжди бути зі своїм чадом. У такому разі часто приймається рішення підшукати дитині няню.

Декілька порад, які можуть вам вибрати няню

Насамперед, перевірте документи кандидатки, яку ви обрали. Подивіться паспортні дані особи, поцікавтеся її медичною книжкою, і обов’язково вимагайте диплом з даної спеціальності, вони мають бути у всіх працівників у такій сфері. Ще було б непогано побачити рекомендації від сімей, у яких няня працювала до цього. Робіть перевірку навіть якщо няня була знайдена в агентстві, адже вам ніхто цього не забороняє.

Обов’язково поспілкуйтеся з вашою нянею, дізнайтеся, ким вона працювала раніше. Буде просто чудово, якщо попередні місця роботи були в щільну пов’язані з дітьми, чи то садочком, чи то школою, а можливо навіть дитячим табором. Вам дуже пощастить, якщо нянька буде навчена медициною. Але не варто вишукувати так звану Меррі Попінс, няні та з іншими професіями в минулому можуть бути відповідальними та гарними.

няня для дитини

Вимоги до кандидаток виходячи із віку дитини

Дуже важливим критерієм підбору няні є вік дитини. Якщо дитина грудна, вам потрібна жінка, яка має своїх дітей. Вона знає як поводитися з такими малютками. Якщо дитина старше, потрібно няня, у якої є педагогічна освіта. Вона зможе як грати, так і проводити з дитиною заняття, що розвивають.

Дітям дошкільного віку підійде людина, з якою дитині не буде нудно вчити правопис та читання. А дітям, які відвідують початкові класи школи, потрібна нянька-гувернантка. Така водитиме дитину до школи та додаткових занять, а ще може допомогти у виконанні домашньої роботи. Няня має бути доброю, співчутливою та любити дітей.

Обов’язково зважте на характер вашої дитини. Розкажіть няні, що він любить і від чого примхливий, це дасть можливість не допустити непослуху від вашого чада. Обговоріть те, як виховуватиметься хлопець. Вносите свої поправки у тій чи іншій ситуації, адже це ви платите няні і вона має дослухатися до ваших вимог.

  • Слід уточнити графік, яким працюватиме няня. Якщо буває таке, що ви затримуєтеся на роботі, повідомте її. Обговоріть оплату та обміркуйте систему штрафів у разі усіляких непорозумінь.
  • Все, що ви обговорите та вирішите, слід завірити юридично, тобто скласти договір, в якому будуть описані всі обов’язки няні, ваші вимоги, графік роботи, умови оплати та інше.
  • Спочатку роботи няні, будьте поруч, придивіться до реакції вашої дитини і до роботи няні.

Няня – це правильне рішення, якщо ви не можете бути поряд. Але якою вона буде – вибирати лише вам.