Як позбутися вошей у дитини

як позбутися вошей у дитини

Проблема педикульозу у дітей постає дуже гостро влітку. У цей час дітлахи починають активно грати на вулиці, збираючи на себе різних «паразитів». Доведено, що з середини червня по початок серпня підхопити воші найпростіше, і саме в цей період батькам необхідно бути уважнішими до голів своїх нащадків.

Як боротися з педикульозом

Можна як завгодно довго розповідати про профілактику воші у дітей, але це не панацея. З вошами треба починати боротися одразу, як вони з’явилися! І найвірніший спосіб – це повне збривання волосся на голові дитини. Для тих, хто не є прихильником радикальних способів, пропонуємо кілька порад, які допоможуть вам позбавити дитину від вошей.

Для початку слід якнайкраще вимити дитину, випрати (а краще викинути) всі її речі, які вона носила останнім часом, а також зробити заміну всієї постільної білизни в квартирі. Все це допоможе запобігти повторному зараженню вошами після того, як ви виведете їх у дитини.

Лікарі радять вжити подібних заходів щодо всіх членів сім’ї, де є вогнище зараження педикульозом. Запам’ятайте, вивести вошей у дорослої людини набагато важче!

Як позбутися вошей у дитини — лікувальні засоби

Далі нам знадобляться деякі лікарські та народні засоби. Багато хто використовують для боротьби з вошами чемеричну воду, яка продається в будь-якій аптеці. Це дуже ефективний засіб боротьби з різними видами вошей та гнід, а також коростяних кліщів та інших паразитів.

Непогано допомагає спеціалізований шампунь, проте його використання потрібно проводити лише під наглядом фахівця! Окремо зазначимо, що інструкція із застосування має кожен подібний засіб.

позбутися вошей

Педикульоз у дітей – народні засоби

Воші були й у наших бабусь та дідусів. Тоді з паразитами теж вміли боротися. Наприклад, з гнидами добре справляється концентрований журавлинний сік. Його кисле середовище руйнівно діє оболонку яєць.

За рахунок наявності у своєму складі спеціального лугу з гнідами та вошами допомагає боротися дустове та дьогтьове мило (останнє дуже відомо своїми лікувальними властивостями). Як використати це мило, підкаже дитячий лікар.

Ефективно бореться з вошами гас. Однак використовувати його в квартирі треба дуже обережно – один незручний рух і при попаданні в очі він легко може спричинити опік рогівки. Гас на голові тримають, не змиваючи близько години. Після цього волосся ретельно промивається кілька разів.

У будь-якому випадку воші у дітей лікуються нескладно. Найголовніше у цьому питанні – своєчасна допомога фахівця!