Вагітність – чудова пора для кожної жінки. Думка про те, що незабаром у вас з’явиться дитина, тішить і робить майбутню маму справді щасливою. На жаль, цікаве становище також привертає до вас більше уваги, ніж зазвичай. І найчастіше вагітна жінка змушена постійно вислуховувати думки та поради знайомих, багатьох з яких вона зовсім не потребує.
“Коли я була вагітна …” Саме з цих слів зазвичай починається захоплююча розповідь, повна золотих порад. Як вислухати бабусю чи тітку так, щоб не підірвати собі мозок і не скривдити родичку неувагою?
По-перше, ви завжди зможете пояснити, що вагітність – не єдина тема у вашому житті, яку можна поговорити. Також через те, що ви носите в собі дитину, нічого не змінилося. Потроху змініть тему, переключивши її на короткий виклад останньої серії улюбленого бабусиного серіалу.
Іноді недоброзичливі колеги уїдливо відзначають зміни у вашій фігурі, пов’язані з вагітністю. Зрештою, такі речі мають бути в порядку речей. Але такі зауваження не можуть не дратувати. При виникненні кількох питань достатньо відповісти злостивцям, що ви ще ніколи не відчували себе настільки сексуальною, як зараз. Та й ваш чоловік повністю підтримує вас.
Найчастіше знайомі намагаються співчувати вашому новому становищу, припускаючи, що тепер ваше життя зміниться не на краще, стане нудним. На такі випади слід відповідати, що ви, навпаки, раді таким разючим змінам у своєму житті. Поясніть, що вважаєте своє становище цінним шансом для пізнання речей, які раніше вам не знали.
Часто оточуючі виявляють надмірну турботу про вагітну жінку. Безумовно, таке ставлення не можна назвати поганим. Воно викликане найдобрішими спонуканнями. Але й така надмірна нав’язливість може дратувати. Слід пояснити таким людям, що вагітність – це не хвороба, а чудовий стан тіла та душі, що дане природою.