Як проходить перший гінекологічний огляд?

перший гінекологічний огляд

Якщо ви ніколи раніше не були на прийомі у гінеколога, це нормально – відчувати себе трохи наляканою. Обговорення з лікарем делікатних тем про здоров’я та сам процес огляду може здатися вам дивним і навіть трохи страшним. Але пам’ятайте, що лікар хоче вам допомогти, а ваш перший візит – це правильний крок на шляху до здорового способу життя та прояв турботи про себе. В INVIVO CLINIC створені максимально комфортні умови для турботи про ваше здоров’я. Делікатні та досвідчені лікарі, власний діагностичний комплекс, затишна атмосфера: ми поруч, щоб допомогти.

Чи потрібна особлива підготовка перед консультацією?

гінекологичний огляд

До візиту до гінеколога не потрібно спеціально готуватися. Просто доглядайте за своїм тілом так, як ви це робите зазвичай, і вдягніть зручний одяг.

Якщо ви знаєте, що будете здавати РАР-тест (забір матеріалу з цервікального каналу) переконайтеся, що візит не запланований на час менструації. Також необхідно уникати статевих контактів за 24 години до тесту та інтравагінального використання ліків (мазі, гелі тощо) за 48 годин до обстеження.

Що відбуватиметься під час гінекологічного огляду?

Те, як виглядатиме перший візит, залежить від вашого віку, анамнезу, факту ведення статевого життя та наявності скарг. Під час стандартної консультації лікар може провести фізичний огляд та інструментальну діагностику.
Перед початком обстеження лікар поставить вам кілька запитань про ваші скарги, персональний та спадковий гінекологічний анамнез, менструальний цикл і про те, чи живете ви статевим життям. Якщо у вас є скарги, підозра на вагітність чи інфікуванні ІПСШ – важливо повідомити про це лікарю, щоб він міг оцінити симптоми  і вирішити, чи потрібно проводити розширену діагностику.

Потім лікар може виміряти артеріальний тиск, провести фізикальне обстеження молочних залоз та регіонарних лімфовузлів.  Наступним етапом є огляд на кріслі (якщо ви даєте на нього згоду).

Гінекологічне обстеження виконується для виявлення новоутворень яєчників та інших органів репродуктивної системи, поліпів ендометрію, інфекцій, що передаються статевим шляхом тощо. Гінекологічне обстеження також зазвичай включає взяття урогенітального матеріалу, який використовується для виявлення атипових клітин (цитологічний мазок) та виявлення ІПСШ (мазок на мікрофлору).

Зазвичай гінекологічне обстеження складається з трьох частин:

  1. Зовнішній огляд, під час якого лікар оглядає зовнішню частину піхви.
  2. Огляд за допомогою дзеркала, під час якого інструмент вводиться у піхву і обережно відкривається, щоб лікар міг побачити ваш вагінальний канал і шийку матки. Потім лікар візьме мазок з шийки матки за допомогою маленької щіточки та за потреби інші мазки (на інфекції, для оцінки мікрофлори тощо).
  3. Завершальним етапом є бімануальне обстеження, під час якого лікар введе пальці в рукавичках у піхву, а іншою рукою натискатиме на нижню частину живота, що дозволить йому пропальпувати яєчники та матку.
INVIVO в місті Житомирі

Хоча відчуття дискомфорту є нормальним, жодна частина цього обстеження не повинна бути болючою. Щоб відволіктися від неприємних відчуттів, спробуйте повільно і глибоко дихати, розслабити тіло, наскільки це можливо, і попросіть лікаря пояснити вам, що він робить.

За потреби обстеження може бути доповнене УЗД-діагностикою або рекомендаціями пройти розширену лабораторну діагностику.
Наприкінці консультації лікар повідомить про результати огляду, дасть відповіді на запитання та розпише рекомендації.

Переваги гінекології INVIVO

  • Досвідчені лікарі
  • Делікатні огляди
  • Індивідуальний підхід до кожної пацієнтки
  • Затишна та привітна атмосфера
  • Потужне новітнє обладнання та власна лабораторія

Чекаємо вас на огляд та обстеження в клініці INVIVO в місті Житомирі. На сайті invivo.ua ви знайдете повну інформацію про фахівців, актуальні акції та ціни. Запис на консультацію за номером 0800 210 777.

INVIVO. Щодня піклуємось про здоров’я українців.