“Вчитися – це завжди обмежувати себе в чомусь”. Сергій Захарін пояснив, чому школярі програму проходять, а знання не засвоюють

a8f09b1da39131e7685002402f94bdf7

Для того, щоб стати освіченою людиною, потрібно наполегливо працювати, вдумуватися у зміст прочитаного або почутого, запамʼятовувати матеріал і “пропускати” його через себе. Проте таких правил не завжди дотримуються школярі й часто просто “проходять” програму у школі, проте не засвоюють знання.

Колишній державний секретар Міністерства освіти та науки Сергій Захарін запевняє, що під час навчання завжди доведеться обмежувати себе в чомусь, адже освіту необхідно “здобувати”. Про це посадовець розповів в інтервʼю OBOZ.UA. Він зауважив, що під час навчання необхідно відмовитися від забаганок, натомість витрачати час та енергію на опанування матеріалу.

''Вчитися – це завжди обмежувати себе в чомусь''. Сергій Захарін пояснив, чому школярі програму проходять, а знання не засвоюють

“Здобути освіту – означає відмовитися від багатьох забаганок, а витрачати час та енергію на опанування матеріалу. Вчитися – це завжди обмежити себе в чомусь. Учні є успішні та неуспішні. Так було завжди. Наявність учнів, які не хочуть або не вміють вчитися, не встигають опановувати навчальний матеріал, демонструють незадовільну успішність – це не нонсенс. Це явище не є свідченням недосконалості освітньої системи або певної методики”, – каже Захарін.

Він навів як приклад вивчення іноземної мови, де доводиться системно вчити окремі слова та словосполучення, а потім складати їх у систему. Натомість, якщо просто “проходити” такий матеріал, здобути знання не вдасться.

Читайте інтервʼю із Сергієм Захаріним на OBOZ.UA у суботу, 22 червня.

Раніше джерело розповідав, що частина дітей в Україні здобуває “умовну” освіту.Джерело