Тріщини на п’ятах: лікування за допомогою натуральних засобів

лікування тріщин на п'ятах

Ми часто забуваємо піклуватися про здоров’я наших ніг, хоча вони зазнають суттєвих навантажень протягом усього дня.

Чому з’являються тріщини на п’ятах?

Каблуки, спекотна погода, фізичні навантаження можуть призвести до болю, напруги, сухості та тріщин на п’ятах. Ось чому так важливо правильно доглядати шкіру ніг, що особливо актуально влітку, коли ми носимо відкрите взуття.

Одна з найпоширеніших проблем влітку — тріщини на п’ятах, ця проблема, окрім непривабливого зовнішнього вигляду, може викликати біль у ногах. Далі наведемо кілька порад про те, як лікувати сухі та потріскані п’яти за допомогою домашніх засобів.

Вибираємо процедуру

Однією з головних процедур догляду за п’ятами, з якої слід почати турботу про шкіру ніг та лікування тріщин на п’ятах, є використання пемзи. Ця маніпуляція допоможе видалити тверді мертві частинки шкіри.

Найкраще, попередньо попарити ноги, оскільки використання пемзи ефективніше діє на мокрій чи вологій шкірі.

Один із найбільш дієвих засобів для лікування тріщин на п’ятах — кокосова олія. Ця олія містить низку насичених жирних кислот, які надають шкірі бархатистий і гладкий вигляд.

Найкраще використовувати кокосове масло перед сном. Олія кокоса це природне зволожуючий засіб, краще все наносити масло ніжними масажними рухами, завдяки тривалому застосуванню тріщини на п’ятах заживуть.

Якщо через тріщини на ступнях ви відчуваєте біль, можна намазати ступні олією і надіти старі бавовняні шкарпетки, що сприяє більш ефективному вбиранню олії.

Домашні засоби догляду за тріщинами на п’ятах

Сухі п’яти можна лікувати за допомогою домашнього засобу, виготовленого з бананів. Для цього слід потовкти стиглий банан і нанести на шкіру ступні.

Крім того, ви можете додати м’якоть авокадо і добре перемішати суміш, що підвищить результативність засобу. Цю суміш слід нанести на шкіру ступні приблизно на п’ятнадцять, а потім змити теплою водою. Рекомендується проводити цю процедуру один раз на тижні.

Рожева вода змішана з гліцерином ще одним дієвим домашнім засобом для лікування сухої та потрісканої шкіри п’ятах. Рожеву воду можна пробрати в парфумерних магазинах, але ви також можете виготовити її вдома шляхом кип’ятіння пелюсток троянд у каструлі.

Пелюстки троянд слід залити водою та довести до кипіння. Коли рожева вода охолоне, її потрібно змішати двома столовими ложками гліцерину і нанести суміш на п’яти.