Кожній жінці відомо, що більше за інші частини тіла вік видають шия і область декольте. Саме на цих зонах шкіра схильна до передчасного в’янення. Тому інтенсивний та регулярний догляд за шиєю та декольте вкрай важливий. Мета такого догляду полягає в тому, щоб уповільнити старіння шкіри, тонізувати її та зміцнити м’язи шиї.
Домашній догляд за шиєю та декольте
Щоденний догляд включає, в першу чергу, водні процедури. Шию та декольте, так само як і обличчя, необхідно щодня обполіскувати водою та очищати за допомогою косметичного молочка або іншого подібного засобу. Два рази на тиждень корисно проводити глибоке очищення шкіри та легкий масаж щіткою для покращення кровообігу.
Після водних процедур на очищену шкіру слід нанести крем. Для підборіддя, шиї та декольте підходять ті ж креми, що й для шкіри обличчя. Зволоження та живлення цих зон вкрай важливе, адже тут практично відсутній підшкірний жировий шар, тому немає нічого дивного в тому, що саме на шиї та області декольте насамперед з’являються зморшки.
Наносити крем на ці проблемні ділянки потрібно круговими та лінійними рухами, уникаючи область щитовидної залози і намагаючись не розтягувати шкіру. У підщелепній ділянці можна зробити швидкі та ритмічні поплескування пальцями, що послужить гарною профілактикою подвійного підборіддя.
Увечері краще використовувати жирний живильний крем, рясно наносячи його на шкіру декольте та шиї. Можна зробити легкий самомасаж і залишити крем на шкірі на півгодини, після чого видалити його надлишки серветкою (промокнути, але не витирати).
Нехитрі процедури догляду
Добре тонізують в’яне шкіру гарячі компреси та протирання льодом. Необхідно змочити махровий рушник у гарячій воді (ще краще – у гарячому відварі ромашки), злегка віджати і покласти на шию та область декольте. Потрібно періодично змочувати в гарячій воді рушник, що остигає, щоб компрес був дієвим. Через 10 хвилин потрібно протерти розігріту шкіру кубиком льоду.
Догляд за шкірою шиї та декольте також передбачає відлущувальні процедури. Однак пілінг цієї зони має бути дуже м’яким, щадним. Краще використовувати гомажі, що не містять частинки, що травмують шкіру.
При дуже сухій шкірі шиї та декольте і у разі, якщо зморшки вже з’явилися, допоможуть масляні компреси. Для цього знадобиться марля, складена в кілька шарів, і оливкова олія, в яку за бажанням можна додати кілька крапель ефірної олії лаванди, розмарину або гвоздики.
У теплій олії потрібно змочити марлю, трохи віджати її і покласти на шкіру проблемних зон на чверть години. Після цього теплого компресу також корисно протирати шкіру льодом. Робити таку процедуру можна 2-3 рази на тиждень.
Також до комплексу заходів для догляду за шиєю та декольте входять різні маски. Можна скористатися готовим засобом, а можна самостійно приготувати маску з продуктів, таких як огірки, полуниця, петрушка, лляне насіння та ін.