Петиція про скасування дистанційної освіти для дітей-ВПО за два дні зібрала 25 тисяч голосів. Що далі

a8c88e011980b2b9b8d3947dfc7ec9d3

Петиція про скасування дистанційної освіти для дітей-внутрішньо переміщених осіб (ВПО) за дві доби набрала 25 тисяч підписів. У зверненні, яке зʼявилося на сайті Кабінету міністрів, зазначено, що проєкт наказу про зміни підходів до забезпечення навчального процесу під час воєнного стану містить нерівні та дискримінаційні умови для отримання освіти школярами-ВПО.

Документ зʼявився 8 липня на офіційному сайті Уряду. Так як звернення набрало необхідну кількість підписів, далі його має розглянути Кабмін та надати відповідь українцям. 

Петиція про скасування дистанційної освіти для дітей-ВПО за два дні зібрала 25 тисяч голосів. Що далі

“Порядок містить численні порушення Конституції України та інших Законів України: ст. 1, 8, 21, 53 Конституції України, ст. 55 Закону України “Про освіту”, ст. 4, 12, Закону України “Про повну загальну середню освіту”. Порядок запроваджує нерівні, дискримінаційні умови для отримання освіти та антиконституційні обмеження прав дітей зі статусом ВПО на освіту”, – йдеться у тексті петиції. 

Нагадаємо, МОН планує скасувати дистанційне навчання для дітей-ВПО у їхніх рідних школах, зобов’язавши учнів відвідувати заклади освіти за новим місцем проживання. Відповідні корективи, містить проєкт наказу про зміни підходів до забезпечення навчального процесу під час воєнного стану.

Петиція про скасування дистанційної освіти для дітей-ВПО за два дні зібрала 25 тисяч голосів. Що далі

Водночас, документ передбачає, що діти, які проживають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ), зможуть продовжити навчання в українських школах за індивідуальною формою замість дистанційної. На думку правозахисників, такі зміни призведуть до звільнення близько 10 тисяч працівників освіти, які працюють у переміщених школах та на ТОТ. Водночас, якщо учні підуть до шкіл за місцем перебування, то їхні рідні заклади освіти будуть змушені закритися. 

Раніше джерело писав про те, що Лісовий пояснив, чому дуже важливо, щоб діти-ВПО навчалися у школах тих регіонів, куди вони переїхали. Джерело