Небажані квартиранти: як позбутися мокриць?

мокриці у квартирі

Багато власників квартир з високою вологістю живуть разом із родичами омарів та креветок. Тільки ці “сусіди” пристосовані жити на суші у вологих місцях. Заходьте ви у ванну, а там ці родичі! Прості мокриці.

Такі маленькі і трохи мерзенні створіння для нас нешкідливі, що ми не можемо сказати про тарганів — рознощиків інфекцій та кровососів-комарів.

Чому з’являються мокриці у квартирі?

На це питання ми вже частково відповіли наявність у квартирі вологості.

Мокриця – це ракоподібні, що дихають зябрами, отже, волога їм просто необхідна. Але не лише вологість сприяє появі мокриць. Тріщини в підлозі, темні щілини в кутах — улюблене місце проживання для них. Те, як вони живуть, ми вже з’ясували.

Ось чим вони харчуються? А харчуються вони органічними рештками. Повне відро для сміття, темрява і волога — і у вашому будинку з’явиться ціле полчище мокриць.

Найвірніший спосіб боротьби з цією “принадністю” – виключити вищезазначені умови. Але є ще «бабусині рецепти».

позбутися мокриць

Способи позбутися мокриць у квартирі

Причиною появи мокриць у будинку може бути несправна вентиляційна труба, підвал або горище. У цьому випадку потрібно викликати спеціалістів із санітарно-епідеміологічної станції, тому доведеться витратитися.

Прості домашні методи позбутися мокриць у квартирі:

  • висушіть та провітріть приміщення;
  • змішайте 100 г сухого квасу і 500 мл окропу і розпорошіть розчин у місцях регулярного скупчення мокриць;
  • можна розсипати по кутах ванної кухонну сіль;
  • взяти по 3 г червоного перцю, кальцинованої солі і тютюну, розвести в 1 л води і розпорошити розчин по кутах. Через 8 годин ванну промити хлорованою водою;
  • можна розбризкати розчин борної кислоти;
  • або вдатися до допомоги готової суміші для знищення мокриць.

Але не варто забувати, що найдієвіший засіб — це усунути надлишок вологи. Перевірте, чи не протікає сантехніка.

З усього можна зробити висновок, що боротися потрібно не з найбіднішими «чарівними» створіннями, а з причиною, яка призвела до їхньої появи у вас у гостях.

Провітрюйте ванну, своєчасно сушіть мокрі ганчірки, виносите сміття – ці дії – запорука спокійного проживання.

Тим більше, що дотримуючись цих правил, ви не тільки попередите появу мокриць, а й дотримуєтеся профілактичних заходів проти появи інших «товаришів» — тарганів — сусідів значно жахливіших і небезпечніших. Підтримка чистоти — запорука здоров’я та гарного настрою!