Наслідки життя з тривогою

відчуття тривоги

Тривога є однією з найпоширеніших проблем психічного здоров’я серед населення. Згідно з даними Міністерства охорони здоров’я 88,4% жінок і 45,2% чоловіків страждають від цієї проблеми, якщо ми візьмемо ці відсотки до загальних цифр, то виявимо, що мільйони людей страждають від цього розладу в нашій країні. Війна безумовно стала каталізатором тривог.

Тепер постає питання: які найпоширеніші симптоми тривоги?

Виходячи з симптомів генералізованого тривожного розладу (ГТР), ми бачимо, що люди, які страждають від тривоги, страждають від нервозності, проблем з концентрацією уваги, безсоння та м’язового напруження серед багатьох інших симптомів. Можливо, вам знайоме щось з описаного, тому що всі колись переживали це на власній шкурі або навіть тому, що він переживає це в даний момент.

Як наслідок описаного, людина з тривогою бачить незначне, а іноді і різке зниження якості свого життя. Всі ми провели безсонну ніч, готуючись до іспиту або йдучи ввечері випити. Яким був наступний день після того, як ми мало спали або зовсім не спали? Ймовірно, відчуття втоми завадило нам провести продуктивний або навіть приємний день, люди з високим ступенем тривожності можуть страждати від подібних труднощів щодня, крім того, люди з тривогою можуть мати різні супутні захворювання, наприклад, кілька тривожних розладів одночасно. Уявіть собі людину, який страждає на безсоння, проблеми з концентрацією уваги і не може користуватися метрополітеном через настільки сильний страх (фобію), що здається, ніби ви помрете від серцевого нападу.

Як вирішувати проблему?

Якщо ви відчуваєте подібні симптоми, важливо звернутися за допомогою до кваліфікованого психолога. Психолог допоможе вам зрозуміти причини вашої тривоги, навчити методів керування тривогою, розвивати стратегії подолання стресу та покращити ваше психічне здоров’я.

Логічно, що така ситуація є досить проблематичною для якісного повсякденного життя.
А як щодо того, що не можна побачити? Те, про що ми говорили вище, легко помітити людині, яка страждає від проблеми, іноді навіть оточуючим її людям, але… чи є щось більше? Відповідь – так, коли ми перебуваємо в “режимі тривоги”, наш організм виділяє кортизол, для тих, хто не знайомий з цією речовиною, кортизол – це стероїдний гормон, що виробляється наднирковою залозою в результаті стресу, вплив на організм цього викиду полягає, серед іншого, в підвищенні рівня глюкози в крові, що, як наслідок, викликає пік енергії, який дозволяє нам більш ефективно боротися з екологічною загрозою (мова йде про фазу шоку в рамках циклу потрясіння, шоку та виснаження).

Кортизол – це гормон, який дозволяв нам виживати протягом століть, однак, хоча кортизол необхідний для того, щоб впоратися з конкретною ситуацією, коли цей гормон залишається високим протягом тривалого часу в нашому організмі, наслідки стають негативними, страждаючи від зміни ваги тіла, високого рівня кров’яного тиску або емоційних проблем, серед іншого.
На цьому етапі у вас, можливо, склався досить песимістичний погляд на справу, однак, не все ще втрачено, на додаток до професійної допомоги психолога, ми можемо встановити ряд щоденних процедур і заходів, які допоможуть нам знизити рівень стресу, що дозволить нам уникнути або, принаймні, зменшити дратівливі симптоми і проблеми, згадані вище.

зменшити тривожність

Почнемо з основ, уникайте стимуляторів, таких як енергетичні напої або кофеїн, ваш організм і так достатньо активний, уникайте ще більшої його активації. Робіть фізичні вправи або медитацію принаймні 3 рази на тиждень, обидва види діяльності допоможуть нам розслабитися і зменшити стрес, деякі люди віддають перевагу фізичним вправам (як у моєму випадку), а інші – медитації, але важливо знати, що обидва вони абсолютно сумісні (хоча і в різний час дня). Наведіть лад у своєму раціоні або хоча б спробуйте харчуватися трохи здоровіше (ультраоброблені продукти не допомагають вам і викликають запалення, постарайтеся зменшити їх кількість), знайдіть час, щоб побути зі своїми близькими і зайнятися тим, що вам подобається, деякі люди настільки занурюються в повсякденні завдання, що забувають про все інше, турбота про себе важлива, приділяйте час собі та іншим.

На завершення статті хотілось би закликати впроваджувати деякі звички, згадані вище, навіть якщо ви не страждаєте від стресу, вони допоможуть вам покращити якість життя, а якщо ваш випадок складний або вам важко зменшити тривожність самостійно, радимо зв’язатися з надійним фахівцем для покращенням якості вашого життя.