Залежність від партнера: як позбутися за 5 кроків?

залежність від партнера

Часто буває так, що у коханні жінки надто піддаються бажанню бути тільки зі своїм партнером, починають все своє життя підкоряти лише йому. Вони займаються своїми інтересами, захопленнями, а повністю поглинені інтересами чоловіки. Однак, через цю безневинну поведінку часто відбувається поглиблення емоційної залежності від іншого, що також відбивається на якості самих відносин.

Через відсутність власних інтересів жінка згодом перестає довіряти собі та починає побоюватися, що чоловік знайде іншу. У прагненні отримати його «тільки собі», вона або підпорядковує йому все своє життя, або, навпаки, починає тероризувати його своїм постійним контролем, різними маніпуляціями чи емоційним шантажем. Завдяки цьому чоловік знаходить над нею абсолютну владу.

П’ять кроків, щоб усунути залежність від партнера

  1. Спробуйте зосередитися у собі.

У багатьох нездорових відносинах люди витрачають енергію, намагаючись переробити іншу людину. Якщо ви хочете рухатися вперед і справді змінити свої стосунки, акцентуйте увагу більше на собі. Почніть приділяти більше уваги своїм думкам, почуттям, бажанням та потребам.

«Подумайте та усвідомте, що вам дійсно потрібно від стосунків», — радить експерт із психічного здоров’я Джені Лейсі.

  1. Навчіться бути незалежним – почніть робити щось самостійно, не дозволяючи собі шкодувати, що вас немає поруч із партнером. Випийте каву або сходіть у кіно на самоті, почніть займатися спортом або знайдіть нове хобі.

«Можливо, вам спочатку буде складно проводити час із самим собою, але це найефективніша форма терапії для позбавлення залежності від інших», — зазначає Лейсі.

  1. Встановіть реалістичні очікування – перестаньте очікувати, що інша людина повністю наповнить ваше життя та стане джерелом вашого життєвого щастя. Зверніть увагу і на себе щодо цього.

«Робіть все, щоб бути задоволеним собою. І скоро ви виявите, що почнете почуватися набагато краще, і вам більше не будуть потрібні інші люди для вашого щастя в житті», — рекомендує експерт.

  1. Намагайтеся встановити межі — навчитеся говорити «ні» у той момент, коли ви не згодні.

Якщо ви кажете «ні», це не означає, що ви егоїстичні та неповажні. Це означає, що ви ухвалили таке рішення та інші повинні його поважати.

  1. Загляньте у своє минуле – часто буває так, що моделі нашої поведінки ґрунтуються на якійсь минулій травмі. Подивіться на свої сімейні стосунки, щоб побачити, чи не було зневаги, жорстокого поводження або інших подій, що травмують у вашому минулому, які можуть завадити вам бути задоволеним тим, хто ви є.

Аналізування минулих травм може бути болючим, але це єдиний спосіб рухатися вперед. Іноді краще не залишатися на самоті і звернутися до фахівців, які можуть стати найкращим провідником та підтримкою у найважчі хвилини.