Коли вводити прикорм? Рекомендації мамам

прикорм дитини

Настав час введення прикорму і ви поспішайте пригостити малюка чимось смачненьким. Починайте знайомити його з продуктами з дорослого столу, коли дитина буде до цього готова.

Дізнатися про це дуже легко. Коли ви сідаєте їсти, беріть на руки дитину, вона сама тягтиметься до тієї їжі, яка їй до душі, даючи зрозуміти, що хоче спробувати. Цей етап у житті малюка називається педагогічним прикормом.

Як правильно вводити прикорм дитині

Ваше завдання полягає не в тому, щоб наситити дитину повністю, а просто познайомити її з іншою їжею.

У педіатрів та дієтологів розходяться думки, з якого часу починати прикорм. У будь-якому випадку, необхідно враховувати особливості кожного малюка та його фізіологічні потреби.

У чотиримісячному віці у крихт ще немає навички ковтання того, що знаходиться на його язичці, тому він виштовхує назад будь-яку густу їжу. При досягненні шестимісячного віку ці проблеми зникають власними силами.

Дитина може сама сидіти, у неї прорізається перший зубик і це говорить про те, що можна починати давати прикорм.

Але це йдеться про дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні, тому що їх харчування збалансоване якнайкраще. А от малюка штучного слід познайомити з кашкою або першим пюре вже в п’ять з половиною місяців.

Лікарі вважають, що крихтам, що знаходяться на годівлі сумішами, слід ввести прикорм трохи раніше. При подальшому зростанні та розвитку, діти-штучники повинні випереджати немовлят по початку введення прикорму мінімум на два тижні.

Як і що давати дитині на перших прикормах

Першого дня норма нової страви, запропонованої карапузу всього чайна ложка перед годуванням грудьми чи сумішшю. У наступні дні норму можна поступово підвищувати.

Якщо після введення препарату не було жодних негативних реакцій, можна замінити на нього повністю одне годування. Через два тижні після сприятливого знайомства з одним видом продуктів можна починати пробувати інший.

Робити це потрібно дуже обережно, щоб не викликати алергічних реакцій у малюка.

Що ж має з’явитися першим у раціоні малюка? Одні фахівці вважають, що має бути фруктове пюре, інші — овочеве, а треті кажуть, що це має бути каша чи кефір.

Сучасні дієтологи віддають перевагу овочевим пюре та кашам. Якщо ваш малюк пухенький, то давайте йому більше овочів, а якщо ви вважаєте, що дитині потрібно погладшати, пропонуйте кукурудзяну, гречану і рисову кашки.