Домашнє чищення обличчя детально за етапами

домашнє чищення обличчя

Для очищення пір від комедонів (чорних точок) періодично необхідна така процедура, як домашнє чищення обличчя. Якщо похід до косметолога з будь-яких причин неможливий, зробити чищення обличчя можна самостійно в домашніх умовах.

Очищення та розпарювання шкіри

Для початку потрібно ретельно очистити обличчя за допомогою вмивання зі спеціальним засобом для чищення або використання лосьйону для очищення шкіри.

Далі потрібно розпарити шкіру, щоб розм’якшити ороговілий шар епідермісу і розкрити пори. Для цього слід приготувати парову лазню: помістити в емальовану миску якісь лікувальні трави (календулу, ромашку, шавлію) і залити їх окропом. Розпарювати обличчя над трав’яним настоєм, накрившись із головою рушником, можна 5-15 хвилин.

Пілінг

Далі домашнє чищення обличчя триває процедурою пілінгу з використанням різних скрабів. Правильно зроблений пілінг робить шкіру дуже ніжною, гладкою і не провокує виникнення таких наслідків, як висипання на шкірі і роздратування.

Але людям, на чиїй шкірі є гнійничковий висип, ця процедура протипоказана, оскільки може сприяти поширенню інфекції на здорові ділянки шкіри.

Для процедури чищення обличчя в домашніх умовах краще використовувати скраби з абразивними дрібними частинками.

Важливо не перестаратися: не втирати скраб, а акуратно масажувати за його допомогою шкіру, роблячи кінчиками пальців кругові рухи у напрямку масажних ліній обличчя. Вся процедура пілінгу не повинна займати більше ніж 3 хвилини.

Очищаючі маски

Також процедура домашнього чищення обличчя може включати використання спеціальних масок, що очищають. Після нанесення такі маски застигають на обличчі з утворенням тоненької плівочки, яка потім повільно видаляється з обличчя разом з відмерлими клітинами епідермісу, брудом та пилом, що забилися в пори.

Механічна та вакуумна домашня чистка обличчя

Щоб видалити комедони, або сально-грязьові пробки, потрібно обернути пальці ватяними дисками та акуратно натискати ними на шкіру з двох боків від пробки.

Непогано очищає шкіру вакуумне чищення, яке робиться за допомогою спеціального косметичного апарату, оснащеного насадками для витягування сальних пробок. Насадку слід повільно переміщати по шкірі обличчя від центру до периферії. Вакуумна процедура не повинна займати більше 10 хвилин.

Закінчувати чищення обличчя в домашніх умовах потрібно протиранням шкіри спиртовмісними антисептичними лосьйонами. Найголовніше в цій процедурі – це дотримання запобіжних заходів, які необхідні для запобігання занесення інфекції.