Дієва грейпфрутова дієта

дієта грейпфрутова

Грейпфрут рекомендується дієтологами як фрукт, який сприяє розщепленню жирів завдяки особливим ферментам, що містяться в ньому. Тому грейпфрутова дієта буде корисна не тільки тим, хто прагне схуднути, але і тим, хто прагне утримати свою вагу в нормі.

Результат на дієті грейпфрутової

Як показує практика, завдяки дієті грейпфрутової можна схуднути на 3-5 кг за тиждень. Однак її головною перевагою є не лише це. Грейпфрут – це ще й криниця вітамінів, завдяки чому він сприяє відновленню сил глибокої зими і у весняний період, тобто в той час, коли багато людей страждають від гіповітамінозу.

Крім того, завдяки великій кількості вітаміну C грейпфрут зміцнює імунітет, а також допомагає у боротьбі з респіраторними захворюваннями. Також грейпфрут містить велику кількість вітамінів A, B, D та PP.

Дослідження вчених одного з канадських університетів виявили, що речовина, яка надає грейпфруту гіркуватий смак, не лише змушує організм більш активно спалювати жири, а й нормалізує рівень глюкози та інсуліну в крові.

Постійне вживання в їжу грейпфрутів дає можливість нормалізувати роботу травної системи, сприяє відновлювальним процесам у печінці, наводь у норму тиск.

Однак грейпфрутова дієта має деякі протипоказання. Так, грейпфрут слід виключити з раціону людям, які страждають на гастрит і виразкову хворобу шлунка. Також обережно з ним необхідно бути жінкам у постменопаузальному віці, оскільки помічено взаємозв’язок між споживанням грейпфрута в їжу та раковими захворюваннями грудей. Також грейпфрут не можна з’їдати разом із деякими лікарськими препаратами.

Грейпфрутова дієта: меню та правила

Існує досить багато варіантів грейпфрутових дієт. Але в їх основі лежить лише один принцип, а саме, з’їдання половини фрукта за півгодини до їди. Крім того, дієтологи рекомендують знизити під час дієти калорійність їжі, що споживається протягом доби, до 800 ккал.

Що ж до інших продуктів, вживаних під час грейпфрутової дієти, можна зробити такі зауваження. З м’ясної їжі допускаються лише пісні сорти м’яса: курятина, кролятина. Також можна вживати нежирну рибу. Строго заборонені сіль, цукор, всілякі соуси та спеції (крім червоного перцю). Чай краще пити зелений, а кава – нерозчинна і свіжозварена.

Між їдою можна пити кефір і їсти яблука, один раз на добу дозволяється з’їсти чайну ложку меду.