Слово ботокс нині має дуже широке значення. Це не лише назва препарату на основі ботулотоксину, а й назва подібних препаратів. З іншого боку, словом ботокс позначають процес ін’єкційного запровадження зазначених коштів, тобто. процедуру.
Вперше ботокс став використовуватись у медичних цілях для лікування косоокості. Саме тоді й було відзначено такі побічні ефекти, як розгладжування зморшок. З дев’яностих років процедура омолодження за допомогою ботокса набула широкого поширення і стала однією з найпопулярніших.
Як діє ботокс
Найчастіше результати ботоксу це розгладжування мімічних зморшок. Токсин діє безпосередньо на мімічний м’яз, розслаблює його, що веде до зникнення самої зморшки.
Багатьох цікавить, скільки тримається ботокс. Ефект зберігається досить тривалий час, але ця тривалість залежить від різних факторів: від площі введення препарату та його кількості, від індивідуальних особливостей кожної людини. Тривалість дії становить від двох до восьми місяців, але й після завершення цього терміну особа не одразу повертається до вихідного стану. М’язова пам’ять заважає їм одразу повернутися до напруженого стану.
Вибираючи місце, де зробити ботокс, слід пам’ятати, що ця процедура не така проста як здається на перший погляд. Досить незручного руху, неправильного дозування препарату або неправильно обраного місця уколу та ефект може виявитися неприємним. Може порушитись симетрія обличчя, зміняться його риси. Саме тому процедуру має здійснювати досвідчений лікар-косметолог.
Як відбувається процедура
Сама процедура введення ботоксу триває недовго, лише кілька хвилин і практично безболісна. Після ін’єкції ботокса не потрібно ніяких особливих умов відновлення, але не слід в наявності в перший день наносити косметику. Також краще уникати дії сонячних променів. Перший тиждень не слід відвідувати сауну та вживати алкоголь, а перший місяць не варто користуватися хімічним пілінгом.
Протипоказань до застосування ботоксу зовсім небагато. Це вагітність та період годування груддю. Не варто проводити процедуру людям, у яких є проблеми зі зсіданням крові, а також при прийомі сильнодіючих лікарських препаратів.
Будь-які загострення хронічних захворювань є протипоказаннями. Крім того, відомий невеликий відсоток людей, на яких ботокс не діє. Його застосування їм не шкідливо, але потрібного результату не приносить.
Ботокс має безліч переваг, але він не допоможе впоратися з глибокими зморшками. Вони виникають залежно від особливостей будови обличчя, а чи не від напруги мімічних м’язів. Також ботоксом неможливо забрати шкірні складки від надлишків шкіри. У цьому може допомогти лише підтяжка обличчя.