Денний сон дитини: як правильно організувати

сон дитини вдень

Дитина віком до чотирьох років має спати вдень — це не рекомендація, а вимога спеціалістів. Організм малюка не може витримати без сну цілий день. У зв’язку з цим мамі слід зробити все можливе, щоби налагодити денний сон дитини. На жаль, часто це дуже складно.

Яким має бути денний сон дитини

Дитину оточує дуже багато всього цікавого, тому вона зовсім не збирається витрачати свій час на сон. Проте здоров’я малюка — понад усе, тож мамі доведеться постаратися.

За словами фахівців, на другому році життя тривалість денного сну малюка має становити приблизно 2 години. Однак принципове значення має не час сну, а сам факт того, щоб дитина спала вдень.

Якщо малюк не спить вдень, то надвечір він дуже втомлюється і починає вередувати. У той же час денний сон у другій половині дня зовсім недоцільний. Адже малюк виспиться і вночі буде дуже неспокійним.

Але головна небезпека відсутності денного сну полягає в тому, що дитячий організм, який не відновлює сили, набагато більше схильний до різних інфекцій. Це є причиною зниження імунітету та дуже частих хвороб.

Як організувати денний сон?

Будь-яка мама прагне до того, щоб зробити сон свого чада комфортнішим. І це вірно. Однак не потрібно робити так, щоб денний сон нагадував нічний.

Як це зробити :

  1. По-перше, піжаму вдень на дитину вдягати не потрібно. Вона має бути постійним атрибутом нічного сну. Вдень дитина цілком може спати у майці. Якщо температура кімнати становить близько 20 градусів, то дитині буде дуже комфортно.
  2. По-друге, штори закривати не слід. Темрява має міцно асоціюватися з ніччю. Тому напівтемрява може порушити режим, оскільки денний сон може стати надто довгим.
  3. По-третє, не потрібно дотримуватися ідеальної тиші. Вдень її створити все одно не вийде. А якщо дитина звикне спати в тиші, то будь-який навіть невеликий шум може порушити його сон.

Якщо все-таки не вдається налагодити денний сон, потрібно спробувати організувати його на вулиці. Свіже повітря і катання в колясці допоможуть заспокоїти будь-кого.

«Вороги» денного сну

Що найчастіше порушує денний сон? Найімовірніше, дитині щось заважає. Це може бути закладений ніс, голод, незручний одяг, відсутність поряд мами і т. д. Цілком можливо, що усунувши перешкоду, сон можна дуже швидко налагодити.