Захист для роликів: на що звертати увагу при виборі

Захист для роликів

Захисні аксесуари для роликів — обов’язковий атрибут для ролерів, які прагнуть, щоб катання було не тільки приємним, корисним, а й безпечним, Спецспорядження дозволить уникнути можливих забиттів, переломів, травм, які завжди є ризик отримати через падіння, зіткнення з перешкодами, іншими учасниками катання або перехожими. Захисне спорядження для роликів треба обирати, враховуючи рекомендації фахівців. Тільки в цьому випадку вдасться убезпечить любителів катання на ковзанах, роблячи його максимально приємним та безпечним.

Захисне спорядження для роликів: які види існують

Під час катання на роликах захистити тіло від травмування допоможуть правильно вибрані спеціальні аксесуари, призначені для різних ділянок тіла. Для тих, хто катається на роликах, маст хев захисту повинен включати:

  1. Шолом для роликів—найважливіший елемент захисту для голови, призначений для запобігання важким травмам при падінні, який зазвичай має захист для чола, скронь та задньої частини голови.
  2. Налокотники — забезпечують комфорт і свободу рухів, при цьому захищають лікті від травм при падінні.
  3. Наколінники для роликів — мають бути зручними і надійно фіксуватися, щоб не відбувалося зміщення під час падіння, повинні запобігають забиттям, порізам, саднам на колінах.
  4. Рукавички, нап’ястки — особливо важливий елемент, оскільки долоні та запястки  часто травмуються при падіннях.
  5. Шорти із захистом тазу – спеціалізовані шорти із вбудованим захистом для тазу, сідниць та хребта.

На сайті https://myroller.com.ua/ua/zaschita/, наприклад, можна знайти будь-яке потрібне спорядженн. Його потрібно обов’язково приміряти, орієнтуючись на зріст та вагу ролера. Також, якщо ролер віддає перевагу агресивним стилям катання, може бути обраний додатковий захист для грудей та спини. 

Нап'ястники, наколінники, налокітники

Шолом для роликів: ключові аспекти вибору

Обираючи захист для роликів, неодмінно приділіть особливу увагу шолому, бо  він є важливим елементом безпеки. До важливих критеріїв вибору шолома належать:

  • можливість забезпечити надійний захист голови від травм та ударів, підтверджена сертифікацією за міжнародними стандартами безпеки, такими як ASTM (США) або CE (Європа);
  • правильний розмір – потрібно обов’язково ретельно вимірювати об’єм голови та вибирайте шолом відповідно до розмірної таблиці виробника;
  • наявність механізмів регулювання, що дозволяють точно підігнати шолом до форми голови, для надійної фіксації під час катання;
  • якісна вентиляція, що допомагає уникнути перегріву голови;
  • міцні та легкі матеріали оболонки, такі як полікарбонат або ABS-пластик та внутрішній шар, виконаний з піни з гарним поглинанням ударів, наприклад EPS (пінополістирол).

Для декого важливим аспектом може стати стиль та дизайн, особливо якщо потрібно, щоб шолом гармоніював з роликами та одягом. 

Нап’ястники, наколінники, налокітники: на що звернути увагу

Перед тим як вибрати захист для роликів щодо колін, долонь та запястків, має сенс ознайомитися з рекомендаціями, які визначають критерії їх вибору. На думку фахівців, в першу чергу треба зосереджуватися на:

  • матеріалах та конструкції – якісні наколінники та налокітники зазвичай виготовлені з міцних поліуретанового пластику або поліетилену, з м’якою внутрішньою підкладкою для амортизації ударів;
  • рівні захисту – залежить від досвіду та стилю катання, нап’ястники зазвичай мають велику пластину на долоню, та іншу – поверх руки для запобігання переломам;
  • комфорті і відповідному розмірі – аксесуари повинні бути зручними і добре сидіти на тілі, надійно фіксуватися, щоб не зісковзували під час катання;
  • мобільності та свободі рухів — елементи захисту мають бути досить гнучкими для комфортного катання та виконання трюків, не повинні сильно обмежувати свободу руху;
  • дихаючих властивостях — захист повинен забезпечувати хорошу вентиляцію і запобігати перегріву, захист зап’ясть для роликів зазвичай має для цього спеціальну сіточку.

Важливо між іншим звернути увагу на наявність регульованих ремінців або застібок, які допоможуть забезпечити надійне кріплення захисного спорядження на тілі.

захист для роліків

Шорти та рукавички: на що орієнтуватися при виборі

Вибір шортів і рукавичок повинен враховувати ті самі критерії, що й при виборі наколінників та налокітників для роликів. Так, захисні шорти зазвичай багатошарові, зовнішній шар яких виготовлений із міцних матеріалів, що запобігають стирання та інші пошкодження. Середній шар складається з пін різної товщини і жорсткості, щоб амортизувати удари, а внутрішній виготовлений з м’яких тканин — бавовни або поліестеру для повітропроникності і комфорту. При цьому залишаються ті ж вимоги до свободи рухів, запобігання перегріву. Шорти повинні підходити за розміром і мати, наприклад, ремені або еластичні вставки для забезпечення ідеальної посадки на тілі.

Захисні рукавички призначені для захисту долонь та зап’ястей від ударів та вивихів, тому важливо, щоб вони мали амортизаційні вставки або посилені зони в області зап’ясть. Важливо, щоб вони були зроблені з міцних матеріалів, не заважали рухам рук, мали хорошу вентиляцію. Варто переконатися, що наявні регульовані ремені або застібки забезпечують надійну фіксацію на зап’ястках для запобігання зміщенню під час катання.

Ефективний дитячий захист для роликів: як обрати кращий

Маленький ролер буде убезпеченим, якщо батьки подбають про максимально ефективний дитячий захист для роликів. Рекомендації щодо вибору стосуються насамперед шолома — він  має відповідати стандартам безпеки країни, не повинен бути занадто тісним або надто великим, повинен мати зручну систему регулювання. Захисне спорядження для зап’ясть, ліктів та колін має бути виготовлене з матеріалів, що забезпечують хорошу амортизацію при ударах, надійно фіксуватися, не викликати дискомфорту при інтенсивному русі. Треба також вибирати захист відповідного розміру, щоб воно щільно прилягало, але не було надто тісним, мало регульовані ремені та застібки, що дозволяють налаштувати розмір під фігуру дитини.

Джерело: https://myroller.com.ua/