Загартовування та його основні правила

загартовування

Загартовування можна розпочати у будь-який сезон. Суть такого методу проста: ви повинні регулярно обливатися, купатися та хоч пити холодну воду. Однак не все може пройти гладко, як ви собі уявляли. Поради у цій статті допоможуть вам не викликати зайвих проблем.

Також лікарі не радять розпочинати цю процедуру, якщо ви маєте вірусні, серцеві захворювання, або підвищений тиск. Плюс загартовування полягає в тому, що, розробляючи рефлекси на атмосферні умови, ваш організм не отримуватиме глибокий стрес і буде легше сприймати холод чи спеку. А значить, таким чином ви покращите терморегуляцію і будете менше схильні до різних захворювань.

1 вид – водне загартовування

загартовування

Важливо знати, що при даному виді загартування існують правила. Не можна відразу ж кинутися у крижану воду, думаючи, що цим зміцнили свій організм. Це не так.

Правила виконання водного загартовування:

  • Починати потрібно безпосередньо з обтирання вологим рушником.
  • Поливати себе водою кімнатної температури, знижуючи щоразу температуру води на 1-2 градуси.
  • Початківцям слід починати обливатися з нижньої частини тіла, піднімаючись все вище та вище.
  • Після того, як ви закінчили обливання водою, потрібно розтерти тіло руками. Пам’ятайте, що навесні чи влітку потрібно купатися у відкритих водоймах.

2 вид – повітряне гартування

Досить дивний вид загартовування. Як повітря допоможе зміцнити ваш імунітет? Але цей вид загартовування універсальний. Його призначають дітям та дорослим, здоровим та хворим.

Правила виконання повітряного загартовування:

  • Початківцям потрібно починати з обвітрювання тіла. Для цього можна використати звичайний вентилятор. Не потрібно відразу ж вставати близько до нього, тому що ви можете не допомогти, а нашкодити.
  • Поступово зменшуйте відстань від вашого тіла та до вентилятора. Час виконання – 5-10 хвилин. Пам’ятайте, що приміщення має бути провітрюваним перед виконанням цієї процедури.
  • Після того, як ваш організм звик до холодного повітря, можна виходити на холодніше відкрите повітря (здійснювати прогулянку, займатися спортом і т.д.).
повітряне гартування

3 вид – загартовування сонцем

Даним видом загартовування не потрібно вживати, адже ви можете пошкодити свою шкіру (опіки) або отримати сонячний удар. Здійснити цю процедуру вам допоможуть сонячні ванни. Сонячні ванни потрібно приймати в районі 8-11 та 17-19. Спочатку сонячні ванни не повинні прийматися більше 15 хвилин, але з часом можна збільшувати їхнє прийняття на 5-10 хвилин.

Зміцнюйте ваш імунітет і живіть без будь-яких хвороб.