Який розчин вибрати для догляду за лінзами?

контактні лінзи

Контактні лінзи виготовляють із пористих матеріалів, тому вони вбирають речовини із слізної рідини та бруд із навколишнього середовища. Так, на поверхні пластинок з’являються ліпідні, сольові та протеїнові відкладення. А ще частинки пилу, аерозолів, косметики та сигаретного диму. Забруднені лінзи каламутніють, стають жорсткими і призводять до інфекційних ускладнень. Щоб запобігти ускладненням, слід вибрати ефективний та безпечний засіб для очищення.

Розглянемо 3 види універсальних розчинів

контактні лінзи

Засоби для догляду за контактною оптикою слід вибирати з урахуванням плану заміни, матеріалу лінз та чутливості очей. Розглянемо різноманітні види універсальних розчинів. Всі ці засоби призначені для промивання, дезінфекції та зберігання гідрогелевих та силікон-гідрогелевих лінз. Їх можна використовувати для догляду за колірною оптикою.

Універсальні розчини можна розділити на 3 категорії:

1. Багатофункціональні;

2. Для чутливих очей;

3. З функцією зволоження.

Більшість користувачів контактної оптики вибирають багатофункціональні розчини. Вони ефективно знищують усі види забруднень та створюють стерильне середовище для зберігання. Людям із чутливими очима пропонують розчин із меншим вмістом агресивних компонентів та консервантів. Також є засоби, що містять гіалуронову кислоту та додатково зволожують матеріал і захищають від пересихання.

Пероксидні системи – найбезпечніші засоби для алергіків.

Людям, схильним до алергії, радять використовувати системи пероксидної очистки. Вони не містять консервантів та агресивних компонентів, тому не викликають алергічних реакцій. Очищення матеріалу відбувається при хімічній реакції нейтралізації перекису водню. Пероксидна система призначена для глибокого очищення та дезінфекції матеріалу. Цю рідину не можна використовувати для ополіскування пластинок або для заповнення звичайного контейнера.

Контактні лінзи

Перед початком пероксидного очищення уважно прочитайте інструкцію та дотримуйтесь правил безпеки. Запам’ятайте:

Пероксидний розчин можна заливати лише у контейнер, що має платиновий чи титановий диск. Саме цей диск запускає процес нейтралізації перекису;

Кожен контейнер, що йде в комплекті, має свій ресурс. Викидайте контейнер разом із порожнім флаконом від рідини;

Строго дотримуйтесь часу дезінфекції. Якщо дістати лінзи раніше, ніж закінчиться процес розпаду перекису, вони стануть небезпечними для очей.

Будьте готові змінити кілька видів розчину, доки не знайдете комфортний для себе. Перед замовленням порадьтеся з офтальмологом, прочитайте відгуки інших користувачів та стежте за станом очей у перші кілька днів використання нової рідини.