Якщо раптово пропав голос. Як швидко його відновити?

пропав голос

Думаю, багато людей втрачали голос під час застуди. Однак часом буває так, що горло не болить, а голос сиплий. Що робити?

Як швидко відновити зниклий голос?

У будь-якому випадку, пропав голос під час застуди або без неї, варто насамперед прийти до терапевта. Він направить вас на необхідні аналізи, щоб з’ясувати причини зникнення голосу.

Причини, крім фарингіту, можуть бути такі:

  1. Рак голосових зв’язок найчастіше виникає у курців.
  2. Збільшення щитовидної залози, від чого вона стискає нерв голосових зв’язок.
  3. Проблеми з клапаном серця, від чого ліве передсердя збільшується і так само здавлює нерв голосових зв’язок, що йде по ньому.

Це виявляється вимірюванням тиску, узі та кардіограмою. Однак, насамперед, лікар перевірить ваше горло на фарингіт – запалення горла та голосових зв’язок. Якщо горло запалене, то призначить лікування фарингіту.

Фарингіт – це коли приносові пазухи запалені, а виділення з носових пазух стікають по задній стінці глотки, дратуючи її.

У дітей фарингіт може супроводжувати скарлатину та кір. У будь-якому випадку при фарингіті ви відчуваєте першіння в горлі, сухість, а візуально помітне почервоніння задньої стінки гортані, соплі. Кашель може бути, а може бути.

Лікування залежить від того, хто збудник захворювання – віруси чи бактерії

як відновити голос

Перші 3 дні лікування призначають як при ГРВІ. 3-5 разів на день промивати горло інгаліптом або іншою «бризгалкою». Інгаляції фізрозчином, полоскання відваром ромашки, шавлії чи календули.

Для розсмоктування протимікробні пігулки.

Якщо через 3 дні не стане кращим, то підозрюється бактеріальна інфекція. У разі призначають антибіотики. Перед цим бажано здати кров виявлення бактеріальної інфекції. Але більшість лікарів цим нехтують і часом призначають антибіотики одразу, за першого ж візиту хворого.

Якщо збільшені лімфовузли на шиї, запалені мигдалики, підвищена температура, то лікар запідозрить стрептококову інфекцію. У разі антибіотики призначають відразу ж.

То як же відновити голос швидко?

Якщо вам потрібно через 2-3 години вести лекцію, поговорити по телефону з важливим клієнтом або щось інше, для чого потрібен хороший голос. Тоді можна випробувати один із наступних народних засобів, які швидко, але ненадовго відновлять голос майже в колишній якості.

Теплий чай із малиною, тепле молоко з медом, невелика доза теплого алкоголю (не переборщіть зі спиртним).

Виключіть із вживання все гаряче, гострі спеції, куріння. Це дратує слизову та погіршує голос ще сильніше.

Бережіть голос!