Як змінювалася коктейльна сукня протягом 80 років

коктейльна сукня

Спочатку назви коктейльного плаття походить від назви напою. Ці напої подаються на вечірці з коктейлями, саме тому сукню теж прийнято вдягати виключно на прийоми, що відбуваються в цей час. Але останнім часом світський етикет перестав бути таким суворим, тому ви можете побачити коктейльну сукню, одягнену і з інших випадків.

Вперше коктейльна сукня з’явилася після Першої світової війни як спрощений варіант вечірньої сукні. Чоловіки повернулися з війни, жінок підбадьорилися, в цей час проходило багато світських заходів.

Коктейльна сукня: вимоги до фасону

Коктейльна сукня була придумана для молодих жінок, тому його довжина була до середини коліна, у нього не було рукавів чи коміра. Вважалося, що з відкритим низом доречний глухий верх, діяло і протилежне правило.

Тканини, які використовувалися для коктейльних суконь, мали бути досить дорогими, наприклад, шифон чи шовк. Ці сукні стали популярні завдяки поєднанню урочистості з демократичністю, ще більшої популярності вони набули завдяки появі «маленької чорної сукні».

Після Другої світової війни популярність коктейльної сукні знову зросла. Такі сукні стали прикрашатися химерними малюнками, довжина стала коротшою, а декольте – відвертішими. Через десятиліття найпопулярнішими стають два види коктейльних суконь – з пишною спідницею об’ємною і глибоким декольте і з вузькою спідницею, що облягає, прикрашені вишивкою. Після цього мода на коктейльні сукні переживає спад плоті до 90-х років.

Аксесуари до сукні

вибрати коктейльну сукню

Тільки з початку 90-х у модних колекціях ми знову можемо бачити коктейльну сукню. Раніше аксесуари були обов’язковими, сьогодні – бажаними. Які ж аксесуари, які завжди доречно виглядали з коктейльною сукнею? Це маленькі сумочки з вишивками або іншими прикрасами на довгій ручці або без неї (сучасні клатчі). Також добре доповнюють коктейльне плаття рукавички по лікоть. Можна надіти невеликий коктейльний капелюшок, прикрашений пір’ям, квітами або іншим чином.

У більшості дизайнерських колекцій сьогодні ви можете побачити коктейльну сукню в різних варіантах. Ви можете одягнути коктейльну сукню не лише на вечірку з коктейлями. Будь-який захід з неформальним дрес-кодом, що проходить ближче до вечора – доречний привід для коктейльної сукні. Сьогодні його доречно вдягнути також на побачення, у казино, у нічний клуб.