Як виховати фінансову грамотність у дітей: 6 порад від заможних батьків

8ba7e08834d936e44c4433504293275f

Заможні батьки нерідко мають унікальний погляд на економічну освіту, прищеплюючи цінні уроки, які налаштовують їхніх дітей на майбутній успіх. Дорослі поділилися своїми порадами, які може застосувати будь-яка сім’я, незалежно від її фінансового становища. 

Завдяки рекомендаціям заможних батьків, можна допомогти школярам зрозуміти, чим відрізняються активи та пасиви, як працює довгострокове інвестування та чому важливо цінувати наполегливу працю. Секрети виховання опублікував ресурс New Trader U. 

Завчасно опанувати фінансову грамотність

Діти, які осягають фінансові основи змалечку, краще підготовлені до прийняття обґрунтованих рішень, стаючи дорослими. Тож заможні батьки часто роблять фінансові дискусії звичайною частиною сімейного життя, використовуючи повсякденні ситуації як навчальні моменти. Наприклад, вони можуть залучати малюків до покупки продуктів, пояснюючи, як порівнювати ціни та приймати бюджетні рішення. 

Як виховати фінансову грамотність у дітей: 6 порад від заможних батьків

Зокрема, серед порад – використовувати скарбнички або прозорі банки для дітей молодшого віку, щоб наочно продемонструвати економію. З віком малеча зможе знайомитися зі складнішими ідеями, такими як складні відсотки чи фондовий ринок. Також можна звертатись до книжок з фінансової грамотності, навчальних програм та настільних ігор, які навчають концепціям грошей. Таким чином школярі отримуватимуть фінансову освіту безперервно у захоплюючому процесі.

Розуміти активи та пасиви

Одним із найпотужніших уроків заможних батьків є розрізнення активів і пасивів. Зокрема, дорослі допомагають дітям класифікувати покупки та майно за цими двома групами. Наприклад, вони можуть пояснити, що придбання системи для відеоігор не принесе доходу. Водночас, освіта та здобуті навички призводять до більшого потенціалу заробітку в майбутньому. Таким чином, дорослі можуть спонукати дітей до розвитку.

Розвивати численні джерела доходу

Як виховати фінансову грамотність у дітей: 6 порад від заможних батьків

Заможні люди часто пояснюють свій успіх кількома джерелами доходу, і саме це вони передають своїм дітям. Зокрема, дорослі вчать не покладатися лише на одну зарплату, адже це може бути ризиковано та обмежуватиме. Наприклад, школярам можна пояснити, що можна отримати доходи від додаткової занятості, інвестицій або оренди нерухомості, прибутку від акцій або інших цінних паперів тощо. 

Крім того, підлітків можна заохочувати досліджувати різні способи заробітку грошей з раннього віку. Такий підхід виховує підприємницьке мислення та вчить дітей шукати нові можливості. 

Практикувати відкладене задоволення

Здатність відкладати задоволення є вирішальною навичкою для фінансового успіху, і заможні батьки активно культивують її у своїх дітей. Стенфордський експеримент з маршмеллоу проілюстрував цю концепцію, показавши, що діти, які могли відмовитися від з’їдання зефіру відразу, а потім отримати два зефіру, часто мали кращі життєві результати. Таким чином, хлопці та дівчата вчаться зважувати короткострокові бажанні та довгострокові цілі. 

Як виховати фінансову грамотність у дітей: 6 порад від заможних батьків

Для того, аби розвинути ці навички, підліткам можна встановлювати систему нагород. Таким чином, у них стимулюватиметься заощадження та довгострокове мислення. 

Інвестиції для довгострокового багатства

Гроші не повинні просто сидіти без діла на ощадному рахунку, а їх потрібно використовувати, впевнені заможні батьки. Тож дітям необхідно пояснювати основи інвестування за допомогою простих аналогій. Наприклад, порівнювати купівлю акцій із володінням невеликою часткою компанії. Водночас, можна створити імітаційні портфелі, завдяки чому підлітки зможуть попрактикуватися у навичках інвестування без реальних грошей.

Цінувати працьовитість і вирішення проблем

Як виховати фінансову грамотність у дітей: 6 порад від заможних батьків

Справжній фінансовий успіх досягається завдяки створенню цінності для інших і вирішенню серйозних проблем, запевняють заможні батьки. Вони можуть доручати домашні справи своїми синам та донькам з більшою відповідальністю, коли дитина дорослішає, або заохочувати роботу на неповний робочий день у підлітковому віці. Мета полягає в тому, щоб прищепити розуміння того, що гроші заробляються зусиллями та створенням цінності.

Крім того, підліткам часто пропонують завдання з головоломками, які потрібно вирішити, сприяючи розвитку критичному мисленню та творчості. Крім того, дітей можуть долучати до обговорення бізнес-проблеми за обіднім столом.

Раніше джерело розповідав, що у дитячих садочках України вивчатимуть фінансову грамотність. Джерело