Як влитися у новий колектив

влитися у новий колектив

Звичайно, найкраще, як можна довше працювати на одному місці, але нині, в період кризи, нам, на жаль, доводиться змінювати роботу, а хтось із нас намагається взагалі знайти своє перше робоче місце, свій перший колектив.

Спочатку найскладнішим етапом, як правило, є не сама запропонована вам робота, а ваша здатність влитися в новий колектив, особливо, якщо він вже давно склався.

Як же поводитися з потенційними колегами, щоб вас прийняли за «свою людину»?

Насамперед, потрібно бути відкритим, привітним та доброзичливим. Продемонструйте свою готовність до спілкування, покажіть колективу, що ви не бажаєте конфліктів і спочатку добре ставитеся до всіх. Вітаючись із колегами, називайте їх за іменами. Непогано дізнатися, коли у працівників дні народження та згодом їх своєчасно вітати з цією подією.

Безумовно, звертайтеся з питаннями до колег, але ваші питання мають бути у справі та не надто частими, щоб не набридати співробітникам. Це покаже вашу зацікавленість у роботі та повагу до досвіду колег.

Спочатку намагайтеся прислухатися до розмов у колективі, звертайте увагу те що, який дрес код прийнятий у цій компанії. Намагайтеся не сильно виділятися в колективі. Як то кажуть: «У чужий монастир зі своїм статутом не ходять».

Намагайтеся брати участь у позаробочих заходах. Не відмовляйтеся від пропозиції пообідати разом, сходити кудись із усім колективом або з кимось із співробітників.

Покажіть, що ви є пунктуальною людиною. Приходьте на роботу раніше хвилин на п’ятнадцять, і постарайтеся не йти відразу після закінчення робочого часу. Це також покаже вашу зацікавленість у роботі та на отриманій посаді.

Одягайтеся чисто та охайно, щоб не викликати негативних емоцій у оточуючих.

Тепер про те, чого категорично не можна робити у колективі

По-перше, не дозволяйте оточуючим зробити з себе «хлопчика на побігеньках». Один раз сходити кудись на прохання колеги – це нормально, але якщо такі прохання надходять постійно – це вже прояв неповаги до вас. Вчіться говорити “ні”.

По-друге, не пліткуйте в колективі. Це само по собі недобре, і до того ж виявиться банальною перевіркою, влаштованою вам співробітниками.

Пам’ятайте, у новому колективі головне — частіше посміхатися, щоб показати колегам, що ви дружньо налаштовані стосовно них.