Як позбутися бородавок: кілька дієвих способів

бородавки

Усім нам відомий вірус папіломи людини (скорочено ВПЛ). Сьогодні відомо близько ста його видів. Бородавки слід обов’язково видаляти, тому що цей вірус шкідливий для людини. Шкідливий він тим, що може змінювати клітини ДНК.

Бородавки дуже турбують людей, тому що вони неприємні на дотик і виглядають огидно, тому багато хто поспішає від них позбавитись.

Навіщо позбавлятися бородавок?

позбутися бородавок

Після зараження бородавка проявляється не відразу, а через певну кількість часу. На сьогоднішній день бородавки поділяються на три основні види:

 • прості;
 • плоскі чи юнацькі;
 • гострі кондиломи.

ВПЛ можна заразитися за будь-яких контактів: дотиках, статевим шляхом. Проникнення вірусу також пов’язане з механічними пошкодженнями на шкірі, зі зниженим імунітетом.

Здебільшого, для заключного діагнозу потрібен огляд, і лише деяких випадках рекомендується досліджувати ДНК заражених клітин.

При рятуванні від бородавок застосовуються:

 1. Медикаментозні препарати (Солкодерм, Ферезол, крем або розчин Конділін).
 2. Косметичні процедури (кріотерапія або лікування холодом, електрокоагуляція, видалення лазером, хірургічне видалення).
 3. Метод, який вам підходить, повинен рекомендувати дерматолог. Ефективність такого лікування становить 50–95%.

Як позбутися бородавок вдома

рятування від бородавок

Позбавлення будинку набагато комфортніше, багато людей використовують народні методи. Користуватися ними треба обачно, тому що на різних людей ці методи можуть по-різному вплинути.

 1. Найефективніший спосіб – це сік кульбаби або чистотілу (сік бажано брати ближче до кореня рослини). Після цього бородавки почнуть чорніти та відмирати.
 2. Також рекомендується застосовувати сік цибулі та часнику. Щоб зовсім видалити бородавку, потрібно використати кілька тижнів. На ніч робіть компрес із часнику.
 3. Ще один спосіб – картопля. Сік шкірки застосовується 3-4 десь у день.
 4. Деякі люди лікуються кухонною сіллю. З цибулини (вибирайте велику цибулину) треба вирізати середину та заповнити її сіллю. Сіль перемішайте з хроном.
 5. Квітка календули теж ефективний засіб.
 6. Також подрібнений лист каланхое. З нього роблять компрес, який ставиться проти ночі.
 7. І останнє, це настій полину. Треба робити з нього компреси.

Використовуйте ці методи, і ви можете розпрощатися з бородавками.