Як очистити чайник від накипу

очистити чайник від накипу

Чайник нерозривно пов’язаний із життям сучасної людини. І кожній домогосподарці відомо, як складно очистити чайник від накипу. Розберемо безпечний та дешевий спосіб.

Як утворюється накип?

У процесі нагрівання води в чайнику, солі, що містяться в ній, перетворюються на нерозчинний осад. Одночасно з цим утворюється і вуглекислий газ. Народна назва цього осаду – “накип”. І якщо взагалі не мити чайник, то незабаром на його стінах з’явиться кілька шарів накипу.

Чи варто взагалі видаляти накип? Однозначно робити це потрібно.

Адже за її наявності з часом, щоб підігріти воду в тому самому кількості доведеться витрачати все більше часу. Що зумовлено появою додаткового теплоізоляційного шару, що знижує справжню теплопровідність металу.

До того ж, через накип електрочайник може поламатися. І, звичайно, варто дбати про своє здоров’я.

Адже після того, як вода опиниться в забрудненому чайнику, у неї зміниться присмак, а іноді вона містить і дрібні частинки накипу, які потрапили в організм, призведуть до утворення різних хвороб.

Встановлено, регулярно вживаючи воду забрудненим накипом, збільшується ризик утворення каменів у нирках. Також це загрожує захворюваннями судин.

Способи очистити накип із чайника простими засобами

Насправді існують різні способи очищення чайника від накипу. Спробуємо розібратися в найпоширеніших із них. Отже, найпростіше придбати хімічний розчинник. Але аналогічного ефекту можна досягти і за допомогою більш простих засобів.

Найпопулярніші – лимонна кислота та оцет , а також їх есенції. Отже, розбавивши оцет у пропорції 3:1 з водою, його потрібно залити в чайник, довести до кипіння і потримати там півгодини. Далі чайник вимикається та перевіряється результат.

Що стосується лимонної кислоти, то для її використання потрібно залити в чайник воду на 2/3 його об’єму і засипати половину пакетика кислоти. Після цього склад доводиться до кипіння. Максимальна тривалість цієї операції має становити 5 хвилин. Далі вода зливається та перевіряється результат.

У разі потреби, кожна з вищевказаних процедур повинна бути проведена повторно. Так як концентрація лимонної кислоти та оцтової есенції дуже висока, їх треба взяти з розрахунку 1:10.

Після того, як вони будуть розлучені у воді, цей склад потрібно залишити ненадовго в чайнику. Нагрівати його не потрібно. Цей варіант дозволяє повністю позбутися накипу. Але він не доречний для електрочайників.