Важливо знати. Як відбувається обряд хрещення?

хрещення православна церква

Перша інформація про хрищення є в Євангелії, в якому розповідається про Івана Хрестителя, який хрестив юдейський народ на річці Йордан. Його обряд відрізнявся від хрещення, яке здійснювали апостоли. Своїм хрещенням Іван готував серця людей до прийняття Христа

Вибір імені за правилами Православної Церкви

Насамперед перед обрядом хрещення вибирається ім’я, яким назвуть хрещеного. Як правило, прийнято давати імена вже існуючих святих.

Людина може сама вибрати ім’я, головне, щоб вона не суперечила церковним правилам. Це ім’я може не співпадати з ім’ям, записаним у паспорті.

До того ж, можливо, вас назвали таким ім’ям, якого немає в списках канонізованих святих. Правильність вибору імені полягає не в милозвучній вимові, а в тому, який святий стане вам опікуватися.

Зазвичай обирають святого з необхідним ім’ям, яке святкується найближчим днем після вашого дня народження. Ім’я для немовлят обирають батьки.

Після вибору імені, що називається, священик просить Бога прийняти людину в свою Церкву.

Як проходить обряд хрещення

Обряд хрещення починається з молитви священика, який просить очистити серце від лукавого духа. Потім він просить бога долучити до церкви. У відповідь людина, яку хрестять, відмовляється від сатани і озвучує своє бажання служити Христу. Така молитва повторюється тричі.

Після трьох кратного зречення диявола священик просить Бога освятити воду в купелі. Це робиться для того, щоб купіль стала початком нового духовного життя. Потім відбувається триразове занурення у освячену воду.

Завершальним етапом на хрещену людину надівається натільний хрестик і чистий білий одяг, як символ чистої душі.

Після обряду хрещення відбувається миропомазання. Під час якого здійснюється нанесення на деякі частини тіла знаків у вигляді хреста. Використовується для цього запашна речовина.

Для освітлення прийнято помазувати насамперед лоб, очі, ніс, вуста, вуха, а потім руки і ноги.

Потім священик здійснює хрестоподібне постриг волосся. Це робить на знак посвяти його Богові. Далі всім, хто знову хрестився, дають у руки свічки і здійснюють триразове водіння навколо купелі.

На цьому для жінок та дівчаток обряд хрещення закінчується, а чоловіків та хлопчиків проводять через вівтар. Усі знову охрещені стають членами Церкви.