Симптомами чого може бути шум у вухах?

шум у вухах

Шум у вухах – це акустичний ефект, який, хоч і не виходить ззовні, може значно знизити якість життя пацієнта і навіть перешкодити йому нормально функціонувати. Наполегливий, безперервний шум у вухах, якого неможливо позбутися, позбавляє людину концентрації та спокою, приносить занепокоєння, затяжний стрес і вічну втому.

Не варто недооцінювати шум у вухах!

Вушний шум вважається симптомом, що вимагає консультації лікаря, якщо він триває безперервно або тривалість одного епізоду становить понад п’ять хвилин. Якою є його симптоматика?

Шум у вухах – це звук, який чує лише пацієнт. Він не приходить ззовні, він чутний лише в голові. Він не впливає на нормальний слух, не заглушує зовнішні звуки, але постійно супроводжує все, що ми робимо. Людина, яка ніколи не стикалася з цим, навіть не може уявити, як така непомітна недуга може зруйнувати життя.

Функціонування в умовах постійного шуму, що до того ж ніхто не чує, може призвести до руйнування сімейних та дружніх зв’язків. Шум у вухах не дозволяє зосередитись, тому робота стає проблематичною. Пацієнт не може розслабитися та відпочити, тому тривала втома настає дуже швидко. До цього додається страх, чи не пов’язаний шум у вухах із серйозною черепно-мозковою травмою.

шум у вухах причини

Про що може свідчити шум у вухах?

Існує безліч захворювань, які можуть виявлятись у вигляді такого симптому. До речі, до 17% дорослих росіян стикалися із цим симптомом. Так що якщо ви чуєте постійний шум у голові – ви поділяєте цей досвід із мільйонами людей! Так що якщо ви чуєте постійний шум у голові – ви не самотні, мільйони людей страждають від подібної проблеми!

Найочевидніша причина шуму у вухах – тривалий вплив сторонніх звуків. Якщо ви щодня користуєтеся навушниками, працюєте в шумній обстановці або любите слухати гучну музику, вам варто на деякий час відгородитися від зайвого звукового впливу. Якщо це не допомагає протягом кількох тижнів, зверніться до свого лікаря.

Шуми також можуть бути пов’язані із захворюваннями. Вони супроводжують, наприклад, гіпертонію. Крім шуму пацієнти відчувають пульсацію і біль голови, причому ці симптоми посилюються при фізичному навантаженні. Ще одне захворювання, що викликає шум у вухах, – атеросклероз.

Чутний звук – це здавлювання крові через вузький просвіт вени. Крім того, такі шуми можуть супроводжувати й інші пов’язані з кров’ю хвороби, а також терапію, яка впливає на густину крові. Низька згортання крові, розрідження крові, викликане ліками або алкоголем, і порушення кровообігу можуть виявлятися як шум у вухах. У всіх випадках важливо звернутися до лікаря і бути дуже обережним з дозуванням медикаментів, що приймаються.