Що таке вагінальний мікоз?

вагінальний мікоз

Три чверті жінок переносять вагінальні інфекції протягом життя, причому половина їх повторно. На думку фахівців, виникнення цього захворювання пов’язане із підвищеним споживанням цукру та алкоголю. Вони частіше зустрічаються влітку та під Різдво, вони також можуть з’являтися після сексу або регулярно під час менструації.

Мікози найчастіше зустрічаються у жінок 20-30 років. Ними найчастіше страждають жінки, які їдять більше солодкого або вживають більше алкоголю. “Дріжджі харчуються цукром”, – пояснює гінеколог Крістіна Кутна.
У нормі вони присутні у піхві в певній кількості, а також деякі бактерії чи лактобацили.
Негативну роль грає і прийом антибіотиків, за даними опитування, навіть у жінок, які регулярно приймають ліки, мікози виникають частіше. Вони також зустрічаються частіше, наприклад, у жінок із діабетом.
Влітку виникнення частіше через спеку та вологість, наприклад лікарі давно застерігають від перебування у мокрому купальнику після купання. Також впливає тісний одяг чи не якісні матеріали. За словами лікаря, жінки мають звертати увагу на те, коли з’являються ці проблеми та з чим вони пов’язані.

вагінальний мікоз


Симптоми
Основними симптомами є печіння та свербіж, утруднене сечовипускання, виділення, почервоніння чи припухлість, біль чи тиск у нижній частині живота та сухість піхви.
«Зазвичай буває одразу кілька симптомів. Починається зі сверблячки та печіння, потім додаються інші проблеми та виділення», — попереджає лікар.
Самолікування чи зміна партнера
За даними опитування, більшість жінок самостійно лікують мікоз не рецептурними засобами, чверть чекають, коли проблеми зникнуть власними силами, близько 6% звертаються до лікаря.

Гінеколог може призначити протигрибкові препарати, іноді потрібне лікування і статевого партнера. “Зміна статевого партнера також може сприяти розвитку мікозу, коли мікробіоми жінки та чоловіка можуть не підходити один одному, що може призвести до порушення рН у піхві”, – додає Кутна.