Криза першого року життя дитини

кризис першого року

У житті маленької людини настає момент між дитинством та раннім дитинством. З цього часу настав час усвідомити, що маленький карапуз, що мило гукає в ліжечку, підріс, і тепер він — особистість. У середньому криза першого року, починаючи з 9 місяців, проходить за 3-6 місяців, іноді раніше, залежно від психоемоційної фізіології малюка та поведінки батьків. Також помічено, що у сімей з гіперопікою ці періоди проходять важче та довше.

У однорічної дитини з’являється ціла низка нових навичок — перші кроки без допомоги мами та тата, перші слова. Йому відкривається новий простір вивчення світу, але при цьому дитина стикається із заборонами батьків. Від стрибка у розвитку малюк перебуває у стресі. Усвідомлюючи свої бажання, дитина капризами та плачем заявляє про них. Звикли, що поряд завжди батьки, він намагається домогтися їхньої уваги, якщо відчуває його недолік.

kryzys 1 goda

Важливі рекомендації про те, як пом’якшити період кризи для дитини:

  • Режим дня Завдяки режиму дня встановлюються рамки, до яких організм малюка звикає. Це допомагає дитині відчувати стабільність, ставати менш примхливим і емоційно стійким.
  • Комфортне середовище у будинку. Безпечні іграшки без дрібних деталей, поручні та покриття на підлозі – все це допомагає створити комфортний та безпечний простір для малюка.
  • Безпека у побуті. Зверніть увагу на гострі предмети, що б’ються, розетки і проводи. Перегляньте домашню обстановку, щоб убезпечити дитину від потенційних загроз.
  • Відмова від насильства. Найкращий спосіб відволікти малюка під час істерики – переключити його увагу на іграшки, пташок за вікном або книжки з великими малюнками тварин. Реакція на істерику агресією лише посилить негативні емоції та може завдати психоемоційної травми. Щоб виростити щасливу та емоційно стабільну людину, фізичне насильство категорично неприпустимо.

Створіть для вашого малюка середовище, в якому він зможе спокійно та впевнено пройти через усі етапи розвитку!