Ковані меблі: як доглядати?

ковані меблі

Останнім часом у домашньому інтер’єрі все частіше можна зустріти меблі з кованими елементами. Відносяться сюди кухонні стільці, столи для сервіровки, вішалки для одягу, взуттєві полиці та інші предмети інтер’єру. Загалом ковані меблі, як правило, невимогливі у догляді і можуть надовго зберігати початковий зовнішній вигляд.

Полірування та емаль

Найчастіше ковані меблі покриті захисною емаллю. У цьому випадку, щоб не пошкодити захисний шар, слід дотримуватись двох основних правил: сухе прибирання або використання засобів на основі нашатирного спирту, а також акуратне переміщення меблів в інтер’єрі. Забарвлені металеві меблі не можна перетягувати по підлозі. Якщо перенести не виходить, підніміть ніжки і підкладіть під них матерію, що також захистить від подряпин вашу підлогу.

Якщо кований елемент не пофарбований, а просто відполірований і в результаті довгої експлуатації трохи потьмянів, можна використовувати рідкі засоби очищення, що містять нашатирний спирт. Очищення полірованих металевих елементів може допомогти виконати звичайна лимонна кислота, розчинена в теплій воді.

Як видалити іржу

Як і будь-який матеріал, залізо також має свої слабкі сторони. Перш за все – це страх вологи, а тому ці меблі не повинні знаходитися у ванній, за винятком спеціалізованих виробів, які мають додаткове захисне покриття.

догляд за кованими меблями

Надлишки вологи можуть спровокувати появу іржі, що не лише згодом погіршить надійність виробу, а й суттєво зменшить естетичне сприйняття. Значну роль у своїй грає ушкодження поверхні, саме дрібні подряпини, відколи тощо. Вони можуть статися як під час очищення меблів абразивними речовинами, так і у разі ударів.

Ковані меблі та корозія

Якщо все ж таки на кованих меблів з’явилася корозія, необхідно для початку видалити її спеціальними засобами (що включають соляну кислоту), а потім відновити захисний шар. Після того, як іржа видалена, обов’язково виконайте знежирення поверхні ацетоном і лише потім переходьте до етапу фарбування або полірування.

Поліровані деталі відновлюють спеціальними пастами, які, як і емаль потрібного кольору, можна купити у будівельних магазинах. Варто сказати, що як фарбування, так і полірування необхідно виконувати відразу після видалення корозії, а тому важливо не лише заздалегідь підготувати всі необхідні засоби, але й виділити достатньо часу.