Готуємо дитину до поповнення у сім’ї

як підготувати дитину до появи брата чи сестри

Якщо у вас намічається поповнення в сім’ї, проте одна дитина у вас вже є – то не поспішайте радіти, адже поява молодшого братика чи сестрички не завжди радісно сприймає старшу дитину.

Психологічна підготовка дитини до появи братика чи сестрички

Тут не варто дивуватися – дитина відчуває, що з народженням братика чи сестрички на нього менше звертатимуть увагу, батьки стануть менше приділяти їй часу, та й матеріальний бік ніхто не скасовував – тепер більше грошей йтиме на новонародженого.

Крім того, часто єдині діти в сім’ї не готові до поповнення в сім’ї – тут проявляються всілякі психологічні проблеми, які потрібно вирішувати батькам.

Щоб пояснити маленькій дитині про майбутню подію в житті всієї родини, розкажіть їй про вагітність, починаючи з моменту, коли живіт стає помітним – це також хороша можливість пояснити, що молодший братик або сестричка з’явиться з маминого живота і скільки часу ще має пройти, поки він не прийде додому.

Можна уявити маленького братика чи сестричку, як мамин та татовий подарунок старшому, створити у нього відчуття великого подарунка. Важливо, щоб він почув про все від батьків, а не від когось чужого.

Залучайте малюка до підготовки до народження дитини

Можна запропонувати йому вибрати колір ліжка, взяти участь у фарбуванні стін у кімнаті для новонародженого, вибрати речі, і так далі.

Важливо, щоб старша дитина брала участь у цьому процесі та хвилювалася разом з батьками. Так він відчує себе не виключеним із спільної діяльності, а активним та корисним.

Зв’яжіть вагітність із внутрішнім світом дитини – можна навести приклад іншої сім’ї, яку він знає. Крім того, можна використовувати книги про вагітність, пологи та збільшення сім’ї.

Також важливо пам’ятати, що єдині діти в сім’ї можуть не тільки з побоюванням чекати поповнення в сім’ї, але й негативно налаштовані до свого майбутнього братика або сестрички.

Не рідко страх старшої дитини проявляється в тому, що вона зганяє злість на маминому животі, часто вона стає агресивною. Важливо прислухатися до його почуттів, приділити йому увагу і пообіцяти, що його місце йому гарантовано.

У будь-якому випадку необхідно визначити межі його невдоволення і не дозволяти йому виявляти елементи насильства, які потім можуть звернутися на маленького братика. Якщо самотужки не вдається впоратися з психологічними побоюваннями старшої дитини, то рекомендується звернутися до дитячого психолога.