За словами медиків сьогодні новою глобальною епідемією став діабет. Люди страждають на це захворювання в масовому порядку. Інтенсивно зростає кількість випадків, коли пацієнти не можуть впоратися із цим захворюванням. У всьому світі від цієї недуги страждають близько 100 мільйонів людей.
Що це за підступна хвороба і чому вона така поширена у світі?
Чи дорівнює діагноз «діабет» до смертного вироку? А може, можна його уникнути? Лікарі кажуть, що діабет не можна вилікувати, але можна компенсувати, якщо хворі зможуть регулювати свій спосіб життя і розвинути в собі сильну волю.
Симптоми
Ознаки хвороби швидше з’являються у людей із першим типом, а й у пацієнтів із другим типом симптоми можуть виникнути кілька років. Однак рано чи пізно спостерігаються такі специфічні симптоми діабету:
- стомлюваність, слабкість;
- підвищений апетит;
- безконтрольно падаюча/зростаюча вага;
- надмірне сечовипускання;
- часта спрага;
- порушення менструального циклу;
- біль в м’язах;
- тривалі травми;
- загальні інфекційні захворювання;
- генітальний свербіж;
- шкіра, що свербить, алергічні прояви;
- порушення зору;
- часті нудота, спазми у животі.
Як лікувати?
Оскільки захворювання викликається змінами рівня глюкози в крові, основною проблемою подолання діабету має бути підтримання адекватного рівня цукру. Практично у всіх випадках діабету 1 типу пацієнти отримують інсулін, тому що їхній організм не виробляє його в достатній кількості або не виробляє його зовсім. Призначене лікарем лікування необхідно поєднувати з фізичними навантаженнями та харчуванням.
Основні рекомендації для хворих на діабет:
- Одержання інсуліну.
- Поєднання лікування із фізичними навантаженнями.
- Дотримання дієти.
Хворим на цукровий діабет 2 типу зазвичай призначають певну дієту, потім її поступово доповнюють активними вправами, цукрознижувальними препаратами, інсуліном. При діабеті дуже важливо стежити за своїм способом життя та харчуванням.
Рекомендовані продукти:
- RAW овочі.
- Свіжі фрукти.
- Неочищені зерна.
- Макарони.
- Чорниця.
- Кориця.
При діабеті найкраще їсти продукти з високим вмістом клітковини: сирі овочі, свіжі фрукти, неочищені зерна, макарони, чорниця, кориця. Також корисно приймати харчові добавки з магнієм чи хромом. Дуже важливо, щоб їжа була не тільки корисною, але також частою та різноманітною.
Найпростіший спосіб підтримувати здорову дієту при діабеті – це слідувати відомому принципу піраміди здорового харчування. Вона радить їсти фрукти, овочі та хліб кілька разів на день, молочні продукти, м’ясо та жир щодня, але в помірних кількостях.
Один коментар до “Діабет: як розпізнати та лікувати захворювання”
Коментування закрито.