Чи можна займатися сексом під час вагітності?

секс під час вагітності

Це питання мучить більшість майбутніх мам. Давайте розберемо секс під час вагітності і чи не небезпечно кохатися вагітним?

За та проти сексу під час вагітності

З приводу занять коханням під час вагітності на даний момент існує дві кардинально різні думки. Деякі його мало не рекомендують, стверджуючи, що справа ця вкрай корисна, інші ж категорично від неї відмовляються, оскільки вважають, що дитині цю нашкодить. Де правда?

Почнемо, мабуть, із останніх. Зрозуміти їх, насправді, можна, адже вагітні жінки нерідко сексу елементарно не хочуть, у них постійно змінюється настрій, мучать біль у грудях, токсикоз та інші неприємності. Їм просто нічого не хочеться в першому семестрі.

В останньому ж, коли самопочуття відносно хороше, живіт виростає настільки, що не лише коханням займатися складно, а й навіть ходити.

Втім, опоненти їх також мають рацію. Жодної шкоди секс на ранніх термінах вагітності, як і на пізніх дитині не приносить, тобто обмежувати себе в ньому зовсім нема чого.

Навколоплодні води і плодовий міхур надійно захищають ембріон, слизова пробка закриває матку, тобто ніяк дістатися діти не вийде, як би активно не кохатися.

Більше того, в третьому семестрі, а особливо перед пологами, секс взагалі стає дуже корисним, оскільки чоловічі гормони та ферменти, що містяться в спермі, додають еластичності матки і готують шийку до родової діяльності.

Коли не рекомендується секс вагітним

Цілком несумісні секс і вагітність тільки при деяких патологіях. Наприклад, на ранніх термінах це загроза викидня, недостатність шийки матки або передлежання плаценти.

На пізніх термінах не слід займатися цим, якщо є можливість передчасних пологів. Також лікарі забороняють за наявності кров’янистих виділень та болю. Перешкодою буде і наявність у майбутнього тата будь-яких захворювань, тим більше їх загострень.

Не міфом є ​​й те, що задоволення під час вагітності від сексу жінки одержують більше, це пояснюється фізіологічними змінами, які є в організмі — клітор припухає, до тазу крові надходить більше, а матка розширена.

Більш того, в середині вагітності більшість жінок відчуває посилений потяг, повертається лібідо, що зникло раніше. Спробуйте, якщо, звичайно, спокій не прописав вам зберігати лікаря.

Пози під час вагітності мають бути для обох комфортними. На спині і, тим більше, животі жінці лежати не рекомендується, але ж можна поекспериментувати і знайти те, що підійде обом.