Заздрість: як позбутися цього підступного почуття?

заздрість

Чи доводилося вам ловити себе на думці, що заздрите найкращій подрузі? Скажімо, сьогодні вона прийшла в сукню, про яку ви давно мріяли, або ж за контрольну їй поставили кращу оцінку, хоча ви знаєте тему не гіршу за неї?

З такими дрібницями ще можна миритися, і навіть найміцніша дружба іноді закінчується, коли в одну з подруг закохується гарний хлопець зі школи чи курсу.

Як подолати в собі заздрість та як реагувати на неї, щоб не втратити подругу?

Якщо ви заздрите

Найскладніше — зізнатися собі в цьому. Навчіться контролювати свої емоції та зрозумійте, чого насправді хочете. Якщо мрієте, наприклад, мати телефон, який подруги, то подумайте, як цього досягти. Хочете схуднути і бути стрункою, як вона? Запитайте, як це вдалося. Чи не порівнюйте себе з нею. “Приміряючи” зовнішність подруги, манери поведінки, словом, її життя, втрачаєте свої, властиві тільки вам риси.

Напишіть список своїх позитивних якостей, і напевно побачите, що не гірше за неї, а може, в чомусь навіть краще.

Займіться самовдосконаленням. Запишіться у спортивний гурток або опануйте, наприклад, мистецтво макіяжу. Подумайте, в якій справі можете бути найкращими. Запам’ятайте, заздрить той, хто має багато вільного часу. Навчіться радіти своїм успіхам, а не чужим невдачам.

І запам’ятайте: єдина людина, з якою можна порівнювати свої успіхи, це ви в минулому. А людина, краще за яку прагнете бути в майбутньому, — це ви сьогоднішня.

Якщо вам заздрять

Говорять, що справжній друг — не той, хто підтримає у біді, а той, хто щиро порадіє твоїм успіхам. Але як поводитись, коли почали ловити на собі заздрісні погляди подруги, а ваші перемоги засмучують її?

Не звинувачуйте себе, адже не ви причина її невдач. Зрештою, у житті кожної людини трапляються чорні та білі смуги. Але якщо й самі помічаєте, що невдачі ніби чіпляються до неї, постарайтеся бути тактовним і не наголошувати на своїх досягненнях, навіть якщо про це хочеться розповісти всьому світу.

Буває той, кому заздрять, щоб пом’якшити заздрість, зменшує свої успіхи, мовляв, все не так легко і просто, як здається на перший погляд. Однак цим не тільки принижує себе, а й притягуєте у своє життя негативні події.

Не піддавайтеся спокусі відповісти злом на зло. Навпаки, допоможіть подрузі зізнатися, що вона заздрить вам. Підтримайте її в прагненні продати те, що вам вдалося. Якщо вона комплексує з приводу зовнішності, робіть компліменти за найменші успіхи. Нехай відчує вашу дружню підтримку та зрозуміє, що помилялася.

Якщо жодна з порад вам не допомагає, подумайте: а чи справді ця людина вам близька, а її дружба — потрібна?