Як правильно зберігати гарбуз?

как хранить тыкву

Гарбуз є чудовим джерелом антиоксидантів, вітамінів та рослинної клітковини.
Цей овоч чудово поєднується з багатьма продуктами, тому його часто використовують для приготування супів, салатів, десертів, гарнірів і напоїв.

Ті, хто хоче приготувати смачні та корисні страви з гарбуза у зимовий період, купують цей овоч у великій кількості та відправляють на зберігання до зими. Однак не у всіх цей овоч витримує зиму.

Який гарбуз підходить для зберігання?

Цілком не підходить для зберігання гарбуз ранніх сортів, тому що вона може дуже швидко зіпсуватися. Ранні сорти рекомендується з’їдати відразу або використовувати для домашніх заготовок. Крім того, ранні сорти можна нарізати кубиками та зберігати в морозильній камері.
Прекрасним варіантом для зберігання є середньостиглі та пізньостиглі сорти, а також мускатний гарбуз.

Умови зберігання

Для того, щоб гарбуз зберігся до весни, потрібно дотриматись певних умов зберігання.
Приміщення, яке використовуватиметься як сховище, має бути темним, прохолодним і сухим.

Плоди, які планується залишити до зими, повинні мати суху плодоніжку та тверду кірку з чітким малюнком.

Урожай гарбуза потрібно збирати до холодів, у сухий ясний день. Гарбуз потрібно зрізати разом із плодоніжкою довжиною до 12 см, а для цієї мети бажано використовувати секатор або дуже гострий кухонний ніж.

Весь зібраний гарбуз потрібно перебрати, потім найкращі плоди підсушити в добре освітленому місці на вулиці. На ніч гарбуз необхідно заносити в сарай або в будинок, інакше його можуть зашкодити заморозки або нічна роса.

tukva

Як вибрати місце для зберігання гарбуза?

Плоди слід зберігати при температурі від 6 до 8 °С. Для цієї мети ідеально підходить утеплений балкон, опалювальна веранда, лоджія, гараж, сарай або сухий підвал.
Можна зберігати гарбуз і в квартирі, але в цьому випадку для плодів також потрібно вибрати темне, сухе і прохолодне місце. За дуже високих або дуже низьких температур гарбуз загниє або промерзне.

Способи зберігання

Якщо як сховища планується використовувати льох, то плоди потрібно розкласти на полицях дерев’яних стелажів таким чином, щоб плодоніжки знаходилися зверху і не торкалися один одного.

Гарбуз можна зберігати на заскленому балконі або на лоджії, але попередньо кожен плід потрібно загорнути в якийсь щільний і теплий матеріал або в стару ковдру.
Тим, хто планує зберігати гарбуз на опалювальній терасі, необхідно попередньо постелити під плоди товстий шар соломи.

Цей овоч можна тримати і в холодильнику, але заздалегідь плоди потрібно розрізати на кілька частин. Усі шматки гарбуза потрібно окремо загорнути у фольгу та перекласти в холодильник. У такому вигляді овоч можна зберігати приблизно 20-30 днів, але не більше.

У квартирі плоди можна зберігати плодоніжками вгору під ліжком. Однак за кімнатної температури гарбуз можна зберігати не більше 60 днів.