Як навчити дитину розрізняти кольори

навчити дитину розрізняти кольори

Вміння розрізняти кольори є одним із основних. Вчити цьому малюків і малюків можна з дитинства. Процес навчання ефективний, якщо відбувається систематично, як захоплюючої гри. Це можуть бути заняття з різнокольоровими кубиками чи гумовими м’ячиками, складання мозаїки чи малювання в альбомі. Розвиваючі ігри разом з батьками виступають запорукою успішного розвитку малюків та малюків.

Правила навчання кольорам

Три прості правила, які допоможуть батькам правильно вести навчальний процес:

  1. Назва кольорів має звучати з прив’язкою до різних предметів. Інакше у дітей може скластися неправильне уявлення про те, що конкретний колір означає певну річ. Але при цьому потрібно пам’ятати, що колір повинен бути епітетом до іграшки, деталі інтер’єру або екстер’єру.
  2. Кольори потрібно вивчати послідовно, переходячи від одного до іншого, після того, як малюки твердо запам’ятали нову назву. При цьому важливо повторювати пройдений матеріал перед початком засвоєння нового.
  3. Усі заняття повинні проходити регулярно та виключно у вигляді цікавої гри. Тільки тоді дитина зможе сконцентрувати увагу на запам’ятовуванні нової інформації, яка відкладеться у його довгостроковій пам’яті.

Розвиваючі ігри у кольори

Ось список популярних серед діток та ефективних навчальних ігрових занять:

  1. Сортування іграшок, наприклад, кубиків чи олівців, за одним кольором.
  2. Гра в назву кольорів предметів одягу. Наприклад, мама каже малюкові чи малечі, що у неї джинси сині, а в тата — чорні. Потім потрібно спитати, а які штани у дитини. При необхідності можна підказувати дитині, щоб у неї залишилося пам’яті про колір.
  3. Вибір конкретного кольору із різнокольорового ряду. Можна використовувати м’ячики чи магніти різних кольорів. При цьому дітей просять подати м’ячик або магніт конкретного кольору.
  4. Використовувати подарунки у процесі навчання. Для цього під час вивчення червоного кольору підбирають червоні іграшки тощо. Головне дарувати іграшки, наприклад, машинки, ляльки або кубики тих квітів, які вивчаються в даний момент, щоб не заплутати малюків.
  5. Застосувати інтерактивний метод навчання, вирізуючи із кольорового картону фігурки звірів чи предметів. При цьому найефективніше використовувати метод поєднання кольорів. Наприклад, скласти разом із дитиною червоний кружок із червоним квадратом