Водна дієта: розбираємо правило «8 склянок»

водна дієта

Спосіб схуднення на водній дієті не є новим, але сьогодні він переживає потужний сплеск популярності. Найвідоміші дієтологи сучасності пропагують порятунок від зайвої ваги за допомогою простої води.

Водна дієта принцип

Існує кілька видів такої дієти, але найпоширенішим є той, в основі якого закладено принцип «Більше пити, щоб худнути».

Основоположником цього принципу називають іранського вченого та лікаря-терапевта Фарейдона Батмангхеліджа. Саме він є автором відомого трактату про значущість води для підтримки здоров’я та краси людини.

Сьогодні ніхто не заперечуватиме того факту, що нормального рівня вологи потребує і наша шкіра — якщо вона зневоднена, то швидко старіє і покривається зморшками.

Хронічна нестача води в організмі, як показує практика, призводить до розвитку найсерйозніших захворювань: від злоякісної пухлини до високого ступеня ожиріння.

Як пити воду, щоб схуднути

водна дієта для схуднення

Щоб схуднути за водяною схемою, дієтологи радять випивати не менше 8 повних склянок чистої води на день. В ідеалі це колодязна чи джерельна, таку нескладно навіть купити. У будь-якому випадку це має бути не менше двох літрів без урахування іншої рідини, що споживається окремо. Так, супи, чаї та інше до заліку не йдуть.

Крім того, ненатуральні соки, газовані напої, солодку каву тощо рекомендується виключити.

Як же пити належну норму води, щоб зайва вага пішла на спад? Перше правило – за півгодини до кожного прийому їжі, чи то повноцінний обід або легке перекушування, треба випити чашку води кімнатної температури.

Деякі фахівці мають іншу думку — рекомендують підігрівати напій до теплого, щоб обмін речовин протікав ефективніше.

Пиття незадовго до їжі має такі цілі: готує травну систему до найкращого засвоєння їжі, і частково заповнює шлунок, погашаючи таким чином «звірячий апетит» і запобігаючи банальному переїданню.

Друге правило – ще склянка води, але вже через 2 години після трапези. Через цей час спожита їжа зазвичай перетравлюється і засвоюється, а почуття голоду поступово дається взнаки. Щоб не набирати додаткові калорії зайвими перекушуваннями, і потрібна ця склянка після їжі.

Треба пам’ятати, що будь-яке схуднення чи косметологічна процедура потребує попередньої професійної консультації. Лікар оцінить стан організму, чи готовий він до цієї дієти.

Крім того, є люди, яким посилене «водоживлення» категорично протипоказане, наприклад, при захворюванні нирок, коли зайві кілограми пов’язані із затримкою рідини через погану роботу органу.