Перші перейми: про початковий етап пологів

перші перейми

Якщо у вас почалися перші перейми, і ви нормально почуваєтеся, постарайтеся якомога довше залишатися вдома. Якщо води ще не відійшли, вам краще перебувати вдома на початковому етапі пологів. Це не означає, що ви не повинні турбуватися. Вас може турбувати, що ви одна або що ви не впевнені в тому, коли краще їхати до пологового будинку. Прочитайте нашу статтю про те, як визначити, що у вас починаються пологи.

Що потрібно знати про перші перейми?

Пам’ятайте, що пологи рідко відбуваються так, як показують по телевізору. Перші пологи зазвичай тривають досить довго, часом вам може навіть ставати нудно. Початковий етап пологів може тривати кілька годин і навіть днів. Але є багато способів собі допомогти. Не забувайте, що ви завжди можете викликати лікаря, якщо відчуєте занепокоєння чи невпевненість.

Перебування будинку на початковому етапі пологів дає вам більше шансів, що пологи будуть невтомними і стануть для вас позитивним досвідом. Вам навряд чи знадобиться медичне втручання чи то лікарські препарати, що прискорюють перейми, чи допомогу в розродженні. Має сенс залишитись вдома, якщо ви самі відчуваєте, що це допоможе вам набратися сил і розслабитися перед майбутніми пологами.

Як поводитися

На початковому етапі пологів ви можете відчувати біль у спині, внизу живота, спазми чи перейми низької інтенсивності. Для того, щоб цей етап пройшов для вас менш болісно, спробуйте скористатися такими порадами:

  • Деякі лікарі кажуть, що перебуваючи вдома, можна випити трав’яного чаю з медом, щоб розслабитися.
  • Постарайтеся заснути або просто ляжте відпочити. Перші перейми можуть тривати деякий час тому чим більше вам вдасться набратися сил, тим краще. Якщо через перейми вам незручно лежати, спробуйте стати на коліна і спертися на подушки або на фітбол, накрившись пледом.
  • Прийміть ванну чи душ. Тепла вода допоможе розслабитися та полегшити біль при переймах. Попросіть другу половину приготувати вам ванну. Спробуйте лягти на бік на рушник і нехай ваш партнер поливає вас теплою водою.
  • З’їжте або випийте щось. Найкраще підійде їжа, що повільно розщеплюється і багата на вуглеводи, наприклад, хліб, картопля або макаронні вироби. Якщо ви не голодні, можна випити сік, з’їсти банан або щось інше на ваш розсуд!
  • Відверніться. Ви можете вийти і трохи прогулятися. Походити і поробити що-небудь легке вдома, пограти зі старшими дітьми або просто, сівши на фітбол, подивитися фільм. Головне, щоб заняття вас не втомило.
  • Прикладіть щось тепле до найчутливіших місць. Скористайтеся пляшкою з теплою водою або наповненою подушкою пшеницею, яку попередньо потрібно нагріти в мікрохвильовій печі, а потім покласти на поперек або живіт.

Усе це сприяє тому, щоб початковий етап пологів змінився на активний. Прислухайтеся до свого тіла. Спробуйте різні пози, щоб знайти зручну, можливо, вам буде комфортно сидіти, а, можливо, рухатися.

Спробуйте уявити, що пологи – це марафон. Вам потрібно заздалегідь підготуватися, задати правильний темп, зробити запас калорій та рідини, щоб зберегти енергію. Можливо, ви захочете побути на самоті, або, навпаки, з кимось, хто міг би вас підбадьорити. Цією людиною може стати помічниця під час пологів або подруга, яка має позитивний досвід пологів. Вона також зможе підказати вашому партнеру, як він може допомогти вам.

Ваш партнер під час пологів може підтримати вас наступним чином:

  • Перебувати поруч, тримати вас за руку та розмовляти з вами, заспокоювати та підбадьорювати.
  • Допомагати вам правильно дихати під час перейм.
  • Наглядати за вашими старшими дітьми.
  • Приготувати вам щось поїсти.
  • Засікати час перейм.
  • Приготувати ванну.
  • Зробити масаж.

Пам’ятайте, що пологи – це природний, безпечний процес, для якого ваш організм добре пристосований. Коли все закінчиться, ви так пишатиметеся собою!