Карта кохання Джона Готтмана

Карта кохання

Джон Готтман, один із найбільших сучасних психологів, які займаються сімейною психологією, створив концепцію карти кохання. Чим більше ви дізнаєтеся свого партнера, тим міцнішим є ваш зв’язок один з одним і тим глибшими і повноцінними будуть ваші стосунки.

Навіть відносини, що мають хорошу основу, можуть пройти через період відчуження. Наприклад, народження першої дитини та пов’язані з цим зміни.
Згідно з дослідженням, опублікованим у Журналі сімейної психології, 67% пар згодні з тим, що їхня задоволеність відносинами значно знизилася за цей період. В інших 33% пар задоволеність партнерів збільшилася або залишилася практично незмінною.

За словами терапевта Інституту Готтмана Зака ​​Бріттла, найкраще розпочати з себе. Повідомляти про свої потреби дуже важливо. Першим кроком до створення карти любові ваших відносин є створення вашої власної карти.
Ви можете почати думати про зміну історії свого життя. Візуали, напевно, намалюють справжню карту, інші воліють поміркувати за чашкою чаю або написати в щоденник.
Почніть дізнаватися партнера за допомогою активного слухання. Джон Готтман у книзі «Сім принципів щасливого шлюбу» представляє список питань, які можна поставити один одному та перевірити себе:

• Чи знаєте ви, хто ваші два найближчих друга, яку групу чи композитора ви любите найбільше? Згадайте, у чому ви були одягнені, коли вперше зустрілися чи коли у вас дні народження та інші ювілеї, які стосуються вас обох. Запитайте про улюблене хобі, квіти, фарби, де ви народилися.
• Також важливі питання про те, що робила інша людина, наприклад, останні два дні (дізнайтеся подробиці). Партнери також повинні знати про нездійснені мрії. Таких питань можна вигадати масу, варто тільки захотіти і подумати. І це є основою успіху.

Карта кохання Джон Готтман

Для благополуччя у відносинах Петро Кох, сертифікований лектор Інституту Ватмана, також рекомендує регулярно проводити час разом. На думку експертів, звички дуже важливі для хорошого та щасливого життя. Насамперед, це робить нас більш продуктивними та здоровими.

У відносинах Джон Готтман називає ці звички ритуалами зближення чи ритуалами зв’язку. Ось приклади чотирьох із них:

  1. Спільний прийом їжі без гаджетів . Ваші електронні листи, Facebook та телебачення можуть зачекати.
  2. Інтерв’ю зі зняття стресу . Виділіть 30 хвилин на день і почніть із питання, як ваш партнер провів день. Мета полягає в тому, щоб виявити вплив, який надає настрій іншої людини, наприклад, зовнішній стрес (на роботі і т. д.). Партнери активно слухають, по черзі діляться своїми почуттями. Нагородою є глибший взаємний емоційний зв’язок.
  3. Спільний відпочинок . Наприклад, ви можете кататися велосипедом у суботу вранці, можете проводити час після вечері, здійснюючи швидку прогулянку зі своїм партнером щодня. Додати трохи новизни, наприклад, каякінг влітку або бігові лижі взимку. Дослідження свідчать, що обмін захоплюючим досвідом зближує пари.
  4. Хоча б шестисекундний поцілунок . За словами автора Корі Флойд, фізичний контакт вивільняє гормон окситоцин, який покращує настрій на кілька днів та допомагає зберігати спокій. Тримання за руки, обійми, дотики знижують рівень кортизолу в крові та підвищують задоволеність стосунками.